Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Mazajiem tirgotājiem Jāņos depozīta katastrofa; smako taras maisi, prusaki apstādina taromāta darbību

Svētku laikā, vasaras svelmē, kad ir liels pieprasījums pēc dažādiem atveldzējošiem dzērieniem,mazie tirgotāji un veikali Latvijā jau otro gadu cīnās ar Depozīta iepakojuma operētāja (DIO) sistēmas nepilnībām, kas īpaši svētku laikā pārvēršas par katastrofu. Tas ļoti jūtami ierobežo šo uzņēmēju ieņēmumus, iespējas piesaistīt darbiniekus un grauj klientu uzticību, portālu “ReKurZeme” informē LTA valdes priekšsēdētājs Henriks Danusēvičs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas neatkarīgo tirgotāju kooperācijas direktors Juris Lamberts ceļ trauksmi: “Šajā gan burtiski, gan pārnestā nozīmē karstajā svētku laikā mazajiem tirgotājiem nākas atteikt izdevīgus, apjomīgus dzērienu piegādātāju piedāvājumus, jo veikalos trūkst platības, kur izvietot preci. Pareizāk būtu teikt, ka platība ir, tikai tā dienām ilgi ir aizņemta ar depozīta taras maisiem, kas gaida uz izvešanu. Tas viss ne tikai aizņem papildus platību, bet arī smako un ir pateicīga vide tarakāniem un citiem kaitēkļiem. Turklāt pārdevējas mazajos veikalos, paralēli savam tiešajam uzdevumam apkalpot pircēju, skrien šo taru šķirot un liek maisos, tīra taromātus, pat biežāk nekā paredzēts, lai tik veikalā nebūtu smakas. Darbiniekus, kas piekristu šādai noslodzei kļūst aizvien grūtāk piesaistīt.” Jura Lamberta teikto papildina SIA “Ebro”pārstāve Sandra Akmeņlauka: “Mūsu Ugāles pagastā depozīta pieņemšana pārtraukta jau vairākas dienas, jo prusaki Tamro taromātā esot sagrauzuši kādu detaļu,kas nu jāgaida līdz aparāts tiks salabots. Līdzīga problēma ar mazajiem Tamroesot arī citviet. Man joprojām nav saprotams, kāpēc atkritumi (smakojošās pudeles), kuros savairojas dažādi kaitēkļi, ir jāpieņem pārtikas veikalā, kur tur pat līdzās ir izliktas preces. Pārtikas veterinārais dienests regulāri mums sastāda soda protokolus, kas mums jāapmaksā, lai nenāktos slēgt veikalu.”

Ar šo problēmu paketi, ar priekšlikumiem par izmaiņām DIO sistēmā, Latvijas tirgotāju asociācija (LTA) pie viena galda sasauca Valsts vides dienesta vadību, valdības pārstāvjus un Latvijas mazo tirgotāju biedrību un veikalu pārstāvjus. Par to, kā un vai virzās šo problēmu risināšana LTA prezidents Henriks Danusēvičs saka : “Ministrijā izprot nepieciešamību sakārtot sistēmu,tomēr Depozīta operators nevēlas mainīt esošo kārtību, bet turpina iedzīvoties uz mazo tirgotāju ekspluatācijas. Pagājušā gadā uz veikalnieku “paverdzināšanas”* rēķina operators guva vairāk kā 4 miljonu eiro peļņu. Tā darbība rada aizdomas par Opertora īpašnieku – lielo ražotāju vēlmi mazināt mazo tirgotāju īpatsvaru Latvijas tirdzniecībā, bet divu tirgotāju – operatora līdzīpašnieku – vēlmi ierobežot konkurentus un iegūt papildus ieņēmumus uz tiešo konkurentu rēķina.”

*operators nenodrošina pudeļu šķirošanu, piespiežot to darīt pārdevējam, neapmaksā savāktās taras glabāšanas un šķirošanas higiēnisko noteikumu ievērošanu, neapgādā tirgotājus ar tiem vēlamiem un tehniski stabiliem depozīta savākšanas automātiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.