Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Medzes un Grobiņas pagastā pie bargiem sodiem tiek ātruma pārkāpēji; piektdien būs ātruma kontroles maratons

Trešdien, 19. aprīlī, ap pulksten 10.30 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas Dienvidkurzemes novada Medzes pagasta Kapsēdē apturēja automašīnu “Volvo”, kura vadītājs pārsniedza ātrumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vietā, kur atļauties pārvietoties ar 50 kilometrus stundā lielu ātrumu, vīrietis brauca ar ātrumu 107 kilometri stundā. Viņš atļauto braukšanas ātrumu pārsniedza par 57 kilometriem stundā, portālu “ReKurZeme” informē Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Madara Šeršņova.

Valsts policija uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu. Par šādu administratīvo pārkāpumu tiek piemērots naudas sods automašīnas vadītājam no 360 līdz 460 eiro, kā arī transportlīdzekļa vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz sešiem mēnešiem.

Trešdien, 19. aprīlī, ap pulksten 12 Grobiņas pagastā vietā, kur uzstādīta ceļazīme – maksimālā braukšanas ātruma ierobežojums 30 kilometri stundā, vīrietis ar automašīnu “Toyota” brauca ar ātrumu 86 kilometri stundā. Viņš atļauto braukšanas ātrumu pārsniedza par 56 kilometriem stundā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par šādu pārkāpumu tiek piemērots naudas sods no 240 līdz 320 eiro, kā arī transportlīdzekļa vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz trim mēnešiem.

Šonedēļ visās Eiropas Savienības dalībvalstīs tiek organizēta Eiropas ceļu policijas tīkla ROADPOL akcija “Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļa”. Arī šogad Latvija piedalās šajā akcijā un nedēļu Valsts policija papildu ikdienas ceļu satiksmes noteikumu ievērošanas kontrolei, pievērš pastiprinātu uzmanību tieši atļautā braukšanas ātruma ievērošanai. Turklāt 21. aprīlī visās akcijas dalībvalstīs norisināsies 24 stundu ātruma kontroles maratons.

Jau vairākus gadus Eiropas ceļu policijas tīkls ROADPOL tieši pavasarī pievērš pastiprinātu satiksmes dalībnieku uzmanību tam, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana rada bīstamību gan pašam autovadītājam, gan apkārtējiem satiksmes dalībniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai gan policija ikdienā kontrolē, lai tiktu ievēroti ceļu satiksmes noteikumi, “Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļas” laikā Valsts policija visā Latvijas teritorijā pastiprināti rūpēsies par satiksmes drošību un uzraudzīs, lai satiksmes dalībnieki ievērotu atļauto braukšanas ātrumu. ROADPOL akcijas “Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļas” laikā vienā dienā tiks organizēts 24 stundu ātruma kontroles maratons, kurš norisināsies piektdien, 21. aprīlī, no pulksten 00.00 līdz 23.59.

Policija ikdienā aizvien novēro, ka ir tādi autovadītāji, kuri neapzinās, cik ļoti bīstams ir ātrums – tā pārsniegšana autovadītājam samazina iespēju laicīgi pamanīt un novērst bīstamību uz ceļa. 2022. gadā Valsts policijas darbinieki fiksējuši 63 313 ātrumpārkāpējus. Savukārt ar pārvietojamiem fotoradariem fiksēti 72 974 pārkāpumi, bet ar stacionārajiem radariem – 256 096.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.