Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Mežā, takās un ūdenī – klāt lielākais tūrisma festivāls “Bārtas rudens 2022”

Foto – Uldis Dobelis

Dienvidkurzemes novadā Bārtas upes ielokos 17. un 18. septembrī norisināsies lielākais tūrisma festivāls Latvijā – “Bārtas rudens 2022”. Laivotāji, supotāji, orientieristi, velosipēdisti, ūdenstūristi un Dienvidkurzemes novada “izpēdotāji” satiksies atpūtas bāzē “Ods”, kur ar gardumiem tirdziņā gaidīs novada mājražotāji un dažādi pārsteigumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piedzīvojums Bārtas upē norisināsies jau astoto gadu pēc kārtas un reiz sākās kā “Duvzares regate”. Ikviens, kam tuva aktīvā atpūta, patīk piedzīvojumi kopā ar ģimeni, draugiem un foršu kompāniju, aicināts izvēlēties savu aktīvās atpūtas veidu un pieteikties savam rudens piedzīvojumam, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada tūrisma centra direktore Ieva Skābarde.

Dienvidkurzemes novada aktīvā tūrisma sezona iesākās ar laivošanas svētkiem Sakas upē – “Sakas pumpurs 2022” un 17. septembrī to noslēgsim ar laivošanas svētkiem Bārtas upē – “Bārtas rudens 2022”. Ja nepieciešama laiva, to var pieteikt, piesakoties festivālam, bet ikvienam ir iespēja piedalīties arī ar savu peldlīdzekli, ja vien tam nav motorizēti palīglīdzekļi. Baudot skaisto rudeni Bārtas upes krastos, nav kur steigties, tāpēc motorus atstāj mājās un dodies 15 km garā distancē ar dažādiem uzdevumiem. Galvenais noteikums – glābšanas veste un braucamais, kas spēj noturēties uz ūdens visas distances garumā. Pārējais jau katra paša ziņā. Jāatceras, ka par atraktivitāti arī iespējams nopelnīt kādu labu balvu. Jo košāks esi, jo pamanāmāks būsi!

Īpašs piedāvājums šajā gadā būs tiem, kam iepaticies braukt ar SUP dēli pa ūdens virsmu. Piecu kilometru distance ar orientēšanās elementiem, kā arī sprinta distance – 100 metri turp un atpakaļ atpūtas bāzes “Ods” krastos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau tradicionāli kopā ar laivošanas svētkiem notiek arī ūdenstūrisma sacensības. Apļveida ātruma nobraucieni, slaloma distance un komandas sacensības – tas viss baudāms gan pašiem sportistiem, gan arī skatītājiem divu dienu garumā.

Ja nu ūdens tomēr nevilina, tad Bārtas pagasta meži piedāvā plašas iespējas. Orientēšanās klubs “DR-Krasts” gaidīs gan orientēšanās profesionāļus, gan arī tos, kas beidzot vēlas iepazīties ar šo sporta veidu un doties aktīvā pastaigā pa mežu. Distanču garumi no 1,2 līdz 6,5 kilometriem – pēc katra spējām un varēšanas. Pieteikšanās, izmantojot LOF pieteikumu sistēmu. Droši var ņemt līdzi arī groziņu, jo sēņu mežā daudz!
Velokrosa sacensībās gan sēnes nesalasīsi! Par sacensību dalībnieku var būt jebkurš sportists, velobraucējs, ar savu, tehniskā kārtībā esošu, velosipēdu un sacensībām atbilstošu veselības stāvokli. Uzvar dalībnieks, kurš savā vecuma grupā uzrādījis labāko distances veikšanas laiku. Sacensības notiek individuālā ieskaitē, apļos, šķēršļotā apvidū ar dabiskiem un mākslīgiem šķēršļiem, apļa garums aptuveni pieci kilometri.

Distance, sadarbojoties biedrībai “Priekules veloklubs” un Dienvidkurzemes novada Sporta pārvaldei, veidota pa meža ceļiem, takām un pļavām atpūtas bāzes “Ods” apkārtnē. Pēc aktīvās sestdienas ikviens var izvēlēties nakti pavadīt teltī vai jautāt atpūtas bāzes “Ods” saimniekiem pēc kāda no namiņiem, pavisam netālu arī kempings “Bārtas krasts”. Vakarā būs novada pēdējā zaļumballe – šajā gadā kopā ar grupu “4kW”. Dejas zem zvaigžņotās debess, dienas piedzīvojumi stāstos pie ugunskuriem – festivāla “Bārtas rudens” neatņemama sastāvdaļa.

Savukārt 18. septembrī tur pat Bārtas mežos notiks pārgājiena seriāla “Izpēdo Dienvidkurzemi” posms kopā ar “to hike” gidu Sergeju Šaburovu, kurš atklās šo mežu dažādību un dažas apslēptas dabas vērtības.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.