Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

“Mežā” uz Liepājas Leļļu teātra skatuves ļauj vaļu jaunās paaudzes skatuves māksliniekiem

Līdz ar maketa pieņemšanu Liepājas Leļļu teātrī sācies darbs pie vēl viena šopavasar gaidāma iestudējuma “Mežs”, ko veido jaunās paaudzes režisors Mārtiņš Gailis, aģentūru LETA informēja teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Ieva Hmieļevska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājas Leļļu teātris ar šo iestudējumu īstenos ieceri vienu no četriem sezonas uzvedumiem uzticēt jaunās paaudzes skatuves māksliniekiem.

Kā norāda Hmieļevska, Gaiļa veidotajā izrādē tēlu attiecības iedvesmojušas latviešu tautas pasakas. Šajā, tāpat kā citos mežos, dzīvo lapsas, vilki, lāči, zaķi un dažnedažādi putni.

Iezīmējot galveno izrādes sižeta līniju, režisors stāsta, ka meža skaistā puse atklās dabas krāšņumu un daudzveidību, neskaitāmos labumus, ko mežs sniedz saviem iemītniekiem, bet nomale – dīvaina paskata sēņotājus un viņu mežā aizmirstos “labumus” – mašīnu riepas, vecu televizoru, kartona kastes un citus sadzīves atkritumus. Nomale būs arī izraidītās Lapsas mājvieta. Bet cik ilgi ir iespējams dzīvot atstumtībā un vientulībā? Lapsa domās būs spiesta atgriezīsies pie notikumiem, kas to noveduši līdz dzīvei meža malā. Un sāksies Lapsas stāsts, tāpat kā viņas centieni atgriezties meža dzīvnieku saimē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gailis ieguvis bakalaura grādu Latvijas Kultūras akadēmijā kā dramatiskā teātra aktieris ar specializāciju Leļļu teātra aktiermākslā. Līdzās uzkrātajai aktiera un pedagoga pieredzei, Gailis sācis sevi realizēt režijas laukā un iestudējums Liepājas Leļļu teātrī būs jaunā režisora trešais patstāvīgais režijas darbs.

Savukārt izrādes scenogrāfiju un kostīmus veidos Elīna Vēsmiņa, kas sevi pierādījusi gan virknē filmu projektu, gan veidojot kostīmus un scenogrāfiju izrādēm Liepājas un Valmieras teātros. Viņa ieguvusi bakalaura grādu scenogrāfijā Latvijas Mākslas Akadēmijā un maģistra grādu kā kostīmu māksliniece Antverpenes Karaliskajā Mākslas akadēmijā.

Vēsmiņa atklāj, ka seko režisora vadlīnijām, kurš izrādes priekšplānā licis galveno varoni Lapsu un tās divējādo raksturu. Līdzīgi kā monētai ir divas puses, arī Lapsas raksturs spoguļosies. Šī divējādā Lapsas un meža būtība atainosies scenogrāfijā un kostīmos. Scenogrāfiski darbība notiks piesārņota meža nomalē, kur atdzīvosies objektu teātra estētikā veidoti tēli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrādes radošo komandu papildinās leļļu meistare Alīda Pērkone, lomās skatītāji redzēs Viju Mežali, Madaru Enkuzenu un Andri Zeļonku.

Iestudējuma pirmizrāde notiks 13.maijā plkst.12.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.