Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Mobilā lietotne “Liepājas pilsēta” kā pozitīvs piemērs citām pašvaldībām

Publicitātes foto

Pašvaldībām arvien nozīmīgāk kļūst iedzīvotājiem piedāvāt tādus digitālus risinājumus, kas atvieglo ikdienu gan iedzīvotājiem, gan pašvaldības darbiniekiem. Arī Liepājas valstspilsētas pašvaldība ieviesusi tehnoloģisku risinājumu – mobilo lietotni “Liepājas pilsēta”, lai iedzīvotāji varētu ērtāk informēt par nepieciešamajiem uzlabojumiem pilsētvidē, plānot braucienus pilsētas sabiedriskajā transportā, kā arī uzzināt par gaidāmajiem pasākumiem pilsētā. Lietotni tehniski izstrādājis SIA “ZZ Dats” kopā ar partneri SIA “MobillyTX”. Nepilnu deviņu mēnešu laikā, kopš lietotne darbojas, lietotāji to lejupielādējuši aptuveni 1600 reizes, portālu “ReKurZeme” informē SIA “ZZ Dats” Mārketinga speciāliste Līva Zirnīte.

“Esam gandarīti, ka saziņa starp Liepājas pašvaldību un tās iedzīvotājiem kļuvusi mobilāka un ciešāka, iedzīvotāji ērti var uzzināt par gaidāmajām kultūras norisēm, sporta notikumiem, plānot pārvietošanos ar transportu pilsētā. Nākotnē lietotnes esošās četras funkcijas noteikti papildinās vēl jaunas! Būtiskākais ieguvums ir tehnoloģiskais risinājums lietotnes integrācijai ar Vienoto pašvaldības sistēmu un dokumentu vadības sistēmu Lietvaris, lai visa saziņa būtu atsekojama un varētu veikt ātru un ērtu komunikācijas vadību. Nozīmīgs ir arī augstais novērtējums no profesionāļu vidus Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas ikgadējās balvas Platīna pele fināla kategorijā Valsts digitālā transformācija sadaļā Pakalpojumi – finālā iekļuva arī Liepājas valstspilsētas pašvaldība ar mobilo lietotni “Liepājas pilsēta”. Arī citām Latvijas pašvaldībām ir interese par šāda veida dokumentu vadības sistēmu Lietvaris integrētu mobilo lietotni, kas nozīmē, ka pamazām palielinās izpratne par sabiedrības digitālajām vajadzībām, kā arī šim mērķim tiek plānoti finanšu līdzekļi,” pauž SIA “ZZ Dats” direktors Edžus Žeiris.

“Veidojot lietotni, daudz laika veltījām, lai lietotne “Liepājas pilsēta” būtu ērta navigācijas un lietojamības ziņā, lai pilsētnieki katru darbību tajā veiktu intuitīvi. Lietotnes izstrādes gaitā sadarbībā ar pašvaldību aicinājām dažādas lietotāju grupas to testēt, lai sasniegtu pēc iespējas labāko rezultātu. Esam ļoti gandarīti par sasniegto rezultātu. Mobilās lietotnes popularitāte un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas ikgadējās balvas Platīna pele fināls liecina par to, ka šis ir sabiedrībai nozīmīgs risinājums. Izstrādes komanda ļoti lepojas ar sasniegto rezultātu. Nākotnē noteikti šādi Vienotajā pašvaldību sistēmā, tajā skaitā dokumentu vadības sistēmā Lietvaris integrēti risinājumi ir jāattīsta, jo sabiedrības digitālās prasmes un pieprasījums pēc mobilajiem risinājumiem pēdējā laikā ļoti strauji pieaug,” pauž SIA “MobillyTX” valdes priekšsēdētājs Valdis Bergs.

Iedzīvotāju ziņojumu izpilde kļuvusi izsekojamāka
Mobilā lietotnes “Liepājas pilsēta” lietotnes ziņojumus iespējams nodot apstrādei pašvaldības dokumentu vadības sistēmā Lietvaris un sekot līdzi to izpildei. Lietotnes darbībā ir nodrošināts administratīvi sakārtots process, iespējami strukturizējot un ieplānojot veicamos darbus un sadalot atbildību.

Tāpat iedzīvotājiem lietotnē iespējams saņemt pašpiegādes paziņojumus, kas ir efektīvs apziņošanas veids ārkārtas situācijās vai gadījumos, ja tiek atcelts nozīmīgs pasākums, piemēram, svētku uguņošana. Lietotāji šādus paziņojumus saņem tikai atsevišķās situācijās.

Visi pieteikumi un veiktās darbības tiek uzkrātas lietotnes administrācijas panelī, kā arī reģistrētas dokumentu vadības sistēmā, no kuras var izgūt un izmantot datus tālāko lēmumu pieņemšanā.

Pasākumu kalendārs un transporta grafiks tagad vienā lietotnē
Lietotnē ir iekļauta arī tīmekļvietne kalendars.liepaja.lv Kalendārā pasākumus pievieno pasākumu organizatori, līdz ar to nav nepieciešama papildu informācijas apkopošana un publicēšana. Liepājas sabiedriskā transporta modulis līdz šim bija atrodams tikai mājaslapā, tagad šī informācija ir ieintegrēta arī lietotnē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.