Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Mūžībā devies Goda liepājnieks un laikraksta “Kurzemes Vārds” goda redaktors Remess

Piektdienas rītā 84 gadu vecumā mūžībā devies Goda liepājnieks, laikraksta “Kurzemes Vārds” goda redaktors, žurnālists, publicists Andžils Remess, aģentūru LETA informēja izdevniecības “Kurzemes Vārds” vadītājs Ints Grasis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Remess dzimis Liepājā 1938.gada 21.augustā.

Kopš 1960.gada Remesa darba mūžs bijis saistīts ar Liepājas pilsētas laikrakstu. Savulaik “Komunistu”, tad “Kurzemes Vārdu”, kura redaktora godā viņš bija daudzus gadus, izaudzinot ne vienu vien žurnālistu paaudzi.

Remesa stāstnieka talantu apliecina vairākas viņa sarakstītas un izdotas grāmatas, proti, Liepājas futbola vēstures apkopojums “Liepājas futbola spožums un ēnas”, autobiogrāfisks darbs “Liepājā, Pasta ielas namiņā”, stāsts par diviem rokasbumbas tiesnešiem Jāni Ķuzuli un Andri Vītolu “Koncerts divām svilpēm ar orķestri. 15 gadi pasaules handbola elitē”, Raimonda Paula dzīves un daiļrades apkopojums “Dzīve kā ziņģe”, kopā ar Dinu Beltu sarakstītā grāmata par Liepājas populārās mūzikas vēsturi “Liepājas populārās mūzikas stāsti” un vēl citas, ko autors sarakstījis.

2019.gadā Remesam par mūža ieguldījumu un par ilggadēju un kvalitatīvu Liepājas pilsētas iedzīvotāju un ar Liepāju saistītu panākumu sportā, kultūrā un sadzīvē popularizēšanu grāmatās, žurnālos, laikrakstos un citos uzrakstītajos materiālos piešķirts tituls “Goda liepājnieks”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.