Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Mūžībā devies Liepājas dzejnieks un mākslinieks Dainis Ozoliņš

Mūžībā šoziem aizsaukts Liepājas dzejnieks un mākslinieks Dainis Ozoliņš, sociālajā tīklā “Facebook” vēsta dzejnieks Jānis Hvoinskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vakar, var teikt jau naktī uz šodienu uzzināju — 8. decembrī miris Dainis Ozoliņš, dzīvojis arī Liepājā. Cilvēks, kurš mazliet iekrāsoja manu Liepājas dzīvi. Dīvainis, kuru neviens neņēma par pilnu. Viena no viņa talanta redzamjām šķautnēm bija dzeja,” raksta J. Hvoinskis.

“Šodien dzirdēju (un vēlāk tumsā arī redzēju) kā atlido gājputni. Kaut gan ja atlido – varbūt tie ir skrejputni? Un tad sāka snigt. Nevis trešajā dienā, bet trešajā minūtē. Citkārt nāves ziņas sasniedz kā atbalss – vēlāk. Šodien uzzināju, ka Dainis Ozoliņš ir prom (negribas teikt “miris”, drīzāk aizlidojis). Dainis daudziem Latvijā “pazīstams”, jo viņš ir tas puisis, kas protestējot pret emigrāciju vilka no Liepājas uz Rīgu zārku. Man Dainis saistās ar… ķieģelīšiem. Jo reiz, kad mēs vēl bijām jauni un mūsu sirdis bija vēl skanīgas, dzidras, kā tikko no krāsns ņemtas krūzes, pilnas dzejas un cerībām, mēs gājām gar vienu no baznīcām. Liepājnieki izrādīja rīdziniekiem Liepāju, bija atvasara un ejot gar baznīcas mūri, Dainis piepeši saka “redz kā… ķieģelītis aiz ķieģelīša” un mēs sākām smieties. Jo tas, kā viņš pateica… Tajā bija tāda bērna brīnīšanās par to, ka, lūk, viss šeit pasaulē sakārtots ķieģelītis aiz ķieģelīša, lapa aiz lapas, pārsla aiz pārslas, putns aiz putna… Man nav neviens Daiņa dzejolis, ko publicēt, tikai šis vakars, kad Liepājā sasnidzis pēdējais sniegs un atlidojuši pirmie putni ar pavasara sveicinājumu,” otrdien sociālajā tīklā “Facebook” dalās rakstniece Andra Manfelde.

D. Ozoliņš 2011. gadā, protestējot pret izbraucējiem, rīkoja savdabīgu protesta akciju, no Liepājas uz Rīgu velkot zārku.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.