Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Mūžībā devusies Aizputes vidusskolas skolotāja – vēsturniece Silvija Valle

Aizputes vidusskolas skolotāja – vēsturniece Silvija Valle (19.07.1933-7.03.2023.)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir ļoti skumji, ka no mums aiziet tādi lieliski cilvēki – skolotāji. Silvija Valle bija skolotāja, kura paliks gan skolēnu, gan kolēģu atmiņās kā cilvēks ar plašu redzes loku par jautājumiem, kas saistās ar politiku, aktuālo sabiedrībā un pasaulē. Viņa mācēja aizraut ar savu mācību priekšmetu, kas bija padomju laikos vēsture, pasniegt ar tādu interesi, ka konspektējām visus kongresa materiālus un Brežņeva rakstus, grāmatas. Skolotāja Valle mīlēja visu skaisto un to mācīja saviem skolēniem, izceļot inteliģenci un skaistas savstarpējās attiecības. Kā klases audzinātāja rīkoja interesantas ekskursijas gan pa Latviju, gan aiz valsts robežām, piemēram, uz Maskavu, Sanktpēterburgu, Kaukāzu. Viņa nebaidījās vest pusaudžus nedēļas garā ekskursijā.

Silvija bija lieliska rokdarbniece, viņa prata smalkus adījumus un tamborējumus, auda krāsainas, rakstainas segas un prievītes, šīs prasmes mantojusi no savas mammas. Skolotāja mīlēja dzīvi, cilvēkus, sabiedrību, līdz sirmam vecumam saglabāja aktīvu interesi par notiekošo Latvijā, sabiedrībā. Bija interesanti klausīties un sarunāties par visu, jo bija savs redzējums par lietām, ko vienmēr pamatoja ar nopietniem argumentiem.
Savā personiskajā dzīvē rīkoja daudz interesantu pasākumu, kā arī kopā ar savu dzīvesbiedru Elmāru Valli kopīgā dzīvē ir ievadījuši vairāk kā 10 jaunlaulātos pārus – tai skaitā arī savus audzēkņus. Bija tikai viens noteikumu, ka jādzīvo ir laimīgi visa mūža garumā. Abi bija kā piemērs laimīgai laulības dzīvei, kurā izaudzināta meita Daiga, kura iet mammas pēdās un ir matemātikas skolotāja un dēls Gundars.

Skolotājai patika ceļot, lasīt, apmeklēt teātri un arī skolotāju kolektīvā atbalstīja un organizēja interesantas ekskursijas pa Latviju uz vairākām dienām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizputes vidusskolā nostrādāti 25 radoši, piepildīti darba gadi no 1967. -1992.gadam. Skolotāja bija cienīta un mīlēta savu skolēnu vidū, cieņu prata iegūt ar savu nostāju, balsi un interesantajām mācību stundām, kurās visi uzmanīgi klausījās, viņas klusajā, aizrautīgajā stāstījumā.

Atvadas no Silvijas Valles 14.03.2023.plkst.13.00 no Misiņkalna kapličas uz Aizpores kapiem.

Aizputes vidusskolas kolektīvs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.