Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Nākamā gada ieskaņā Liepājas Simfoniskais orķestris aicina klausīties pasaules zelta klasiku un jaunu latviešu mūziku

Liepājas Simfoniskais orķestris nākamo gadu Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” sāks ar pasaules zelta klasiku un latviešu jaundarba pirmatskaņojumu – koncertā 27. janvārī pulksten 19 galvenā diriģenta Gunta Kuzmas pirmatskaņojumu piedzīvos Ilonas Breģes Ceturtā simfonija un Ludviga van Bēthovena Vijolkoncerta mirdzums atklāsies ar izcilo vijolnieku Sergeju Dogadinu solista lomā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ludviga van Bēthovena 1806. gadā tapušais Vijolkoncerts tiek uzskatīts par vienu no nozīmīgākajiem darbiem vijolkoncertu žanrā, un to regulāri atskaņo koncertzālēs visā pasaulē. Skaņdarbs veltīts Bēthovena bērnības draugam, vijolniekam un arī diriģentam Stefanam fon Breiningam, kura sievai kā veltījums savukārt divus gadus vēlāk tapa šī koncerta pārlikums klavierēm un orķestrim, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Solista lomu šajā koncertā pildīs Latvijas publikai jau pazīstamais Austrijā dzīvojošais vijolnieks – pasaulē prestižāko vijolnieku konkursu laureāts Sergejs Dogadins, ar kuru Liepājas Simfoniskais orķestris sadarbojies jau vairākkārt.

  1. gadā “Lielajā dzintarā” kopīgi tika atskaņots Žana Sibēliusa Vijolkoncerts, bet 2017. gadā šī izcilā mūziķa meistarību varēja baudīt neparastā, īpaši 25. Liepājas Starptautiskajam zvaigžņu festivālam veltītā programmā saspēlē ar vēl diviem pasaulē atzītiem mūziķiem-diriģentiem. Kopā ar altistu Maksimu Risanovu un čellistu Dāvidu Geringu viņš atskaņoja Alfrēda Šnitkes “Koncertu trijiem”, Volfganga Amadeja Mocarta “Sinfonia concertante” un Johannesa Brāmsa Dubultkoncertu.

Virtuozais vijolnieks ir daudzu prestižu konkursu un balvu laureāts. Viņš sniedzis koncertus pasaules ievērojamākajās koncertzālēs un sadarbojies ar vairākiem starptautiski nozīmīgākajiem simfoniskajiem kolektīviem un diriģentiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncerta programmā iekļauts arī Ilonas Breģes jaunās, pēc kārtas jau ceturtās simfonijas pirmatskaņojums – šo opusu komponiste pabeigusi 2021. gada jūlijā, un tas veltīts viņai vistuvākā cilvēka – viņsaulē aizgājušās mātes Vizbulītes Breģes (1933-2018) piemiņai. Simfonijai ir četras daļas, un trešajā daļā komponiste izmantojusi variāciju formu, lai veidotu atmiņu acumirkļu kolāžu, kuru pamatā ir viņas piecu gadu vecumā sacerēta un mātei dāvināta dziesmiņa.

Foto – Anastasia Steiner

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.