Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Nīcā ar dziesmām un dančiem sagaidīs pavasari

Sestdien, 11. martā, pulksten 14 Nīcas kultūras namā pavasarīgā pasākumā tiksies trīs dažādas kultūrtelpas – nīcenieki, līvi un latgalieši, svinot “Pavasara gaidīšanas svētkus”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Priecīgās dziesmās, dančos un sarunās pasākumu apmeklētājus aicina Nīcas etnogrāfiskais ansamblis, ieskandinot pavasari ar savu īpašo dziedāšanas veidu. Ansamblis kā viens no elementiem ir iekļauts Latvijas Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

Pasākumā gaidīs arī viena no spilgtākajām līvu kultūrtelpas pārstāvēm Julgī Stalte, kura ne tikai dzied, bet arī runā līvu valodā un savu senču mantojumu nodod nākamajām paaudzēm, kā arī Ēriks Zeps, kurš ir īstens latgalietis un jau vairākus gadus ceļo pie latviešiem visā pasaulē – Sibīrijā, Vācijā, Īrijā, Austrālijā, Luksemburgā, kur vada tradicionālās kultūras meistarklases, dzied dziesmas, spēlē dančus un rīko attālinātas nodarbības skolotājiem – Zumēšanas.

2019.09.16. Julg?? un ??riks. Vecpils??ta. Foto: Anrijs Po??arskis

“Nīcas etnogrāfiskais ansamblis, Julgī un Ēriks pārstāv atšķirīgas kultūras, bet viņu vijoles, akordeona, kokles un balsu mijiedarbība ir cieņa pret savām saknēm un mākā ieklausīties citos. Viņus kopā var raksturot kā dažādu trakulību un enerģijas pilnu lapotni ar skatu nākotnē. Tas, ar ko atšķiramies – tā ir mūsu bagātība. Un, ja apjautīsim savu identitāti, novērtēsim savu kultūru, kļūsim iecietīgāki, saprotošāki un arī laimīgāki,” par pasākuma dalībniekiem stāsta Dienvidkurzemes novada Tradīciju un folkloras centra vadītāja Ieva Tālberga.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.