Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Nīcā godinās dzejnieka Olafa Gūtmaņa daiļradi

Svētdien, 3. martā pulksten 14 Nīcas kultūras namā diriģents Jēkabs Ozoliņš aicina uz koncertu “Ar mīlestību pret visu cilvēcisko”, kas veltīts dzejniekam Olafam Gūtmanim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzejnieks O. Gūtmanis ir viens no Liepājas kultūras pīlāriem, kas ir bijis arī biežs viesis vevecāku mājās Kalvenes pagastā, kā arī tuva vieta viņam bija Jūrmalciems. Koncertā dziesmas ar dzejnieka vārdiem izpildīs Nīcas vīru koris, Nīcas sieviešu vokālais ansamblis “Sentiments”, elektrofolka grupas “Zari” vadītāja Ieva Dreimane un Andris Kristons. Koncerta pavadošā grupā spēlēs Valdis Skujiņš, Linards Tiļugs, Edgars Silacērps, bet pie klavierēm Jēkabs Ozoliņš, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

“Vēlamies parādīt ko savādāku, pavisam atšķirīgu repertuāru no pagājušajiem Dziesmu svētku. Olafs bija dabas cilvēks, tāpēc vēlamies, lai koncerts ir vairāk kā stāsts – viegls, jauks un brīvā gaisotnē. Mums ar dzejnieku bija daudz kopīgu lietu. Devāmies uz kopīgiem koncertiem ar kori “Līva” un Olafs parasti pats lasīja savu dzeju. Tagad vēlāmies izrādīt viņam godu un atskaņot dziesmas ar viņa radītās dzejas vārdiem,” par koncertstāsta ideju stāsta Nīcas vīru kora diriģents un koncerta mākslinieciskais vadītājs Jēkabs Ozoliņš. Gaidāmais koncerts arī ieskandinās Nīcas kultūras nama 50 gadu jubileju. “Šajā kultūras namā ir noticis ļoti daudz un jubileju svinēsim visu gadu. Ir svarīgi saglabāt kultūras nama etnobagātību un turpināt to attīstīt,” piebilst J. Ozoliņš.

Koncertstāstu nākotnē plānots arī digitalizēt, saglabājot to nākamajām paaudzēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

O. Gūtmanis (1927–2012) bija rakstnieks un sabiedriskais darbinieks. Galvenokārt rakstījis dzeju, kā arī dažādus prozas darbus – stāstus, tēlojumus, ceļojumu aprakstus, esejveida pārspriedumus un miniatūrtipa apceres. Bijis Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas vadītājs, kā arī Latvijas Tautas frontes Liepājas nodaļas priekšsēdētājs. Divas reizes izsūtīts uz Sibīriju. Pēc Ērika Kūļa un Jēkaba Ozoliņa iniciatīvas pie O. Gūtmaņa pēdējās dzīvesvietas (Uliha iela 38, Liepājā) atklāta dzejniekam veltīta piemiņas plāksne.

Foto – Uldis Dobelis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.