Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Nīcā un Aizputē norisināsies Dienvidkurzemes novada amatierteātru skate

Šajā nedēļas nogalē, 9. decembrī Nīcas kultūras namā un 10. decembrī Aizputes kultūras namā, Dienvidkurzemes novada Kultūras pārvalde aicina atbalstīt novada amatierteātra kolektīvus šī gada skatē, kuri parādīs un iepazīstinās ar aizvadītā gada laikā paveikto, kā arī cīnīsies par nokļūšanu Latvijas amatierteātru iestudējumu skatē “Gada izrāde 2023”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) ik gadu rīko amatierteātru skates ar mērķi nodrošināt amatierteātru tradīcijas saglabāšanu un nepārtrauktību Latvijā un latviešu diasporā, popularizēt amatierteātru iestudējumus Latvijas sabiedrībā un motivēt amatierteātru dalībniekus radošai darbībai. Skate norisināsies trīs posmos. Pirmais posms ir novadu skate, kurā ekspertu komisija, kas iecelta saskaņā ar LNKC nolikumu teātra nozarē, noteiks labākās izrādes, kuras tālāk startēs reģiona skatē, kas norisināsies 2024. gada martā. Skates fināls un titula “Gada izrāde 2023” noskaidrošana 2024. gada 19. līdz 21. aprīlī, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

Nīcā un Aizputē kolektīvu sagatavotās izrādes vērtēs Liepājas jauniešu teātra studijas režisors Juris Ločmelis, režisors un aktieris Valdis Lūriņš un horeogrāfe Rita Lūriņa.

“Manuprāt, amatierteātra kolektīvi ir līdzvērtīgi deju un koru kolektīviem, jo reizēm teātris, iespējams, ir vienīgā aktivitāte tuvākajā apkārtnē, kā izpaust savu talantu. Arī skate ir svarīga, jo tā amatierteātra kolektīviem ir kā atskaites punkts, lai parādītu, kas gada laikā izdarīts, ko māk un ko var. Vērtēšanas process skatē ir sarežģīts, jo īsā laikā jānovērtē tik daudz izrāžu. Ir jāsaprot, ka amatierteātris nav augstā māksla, pārsvarā izrādes tiek veidotas lokālai publikai vai kādam noteiktam notikumam, bet es ticu, ka neviens kolektīvs negatavo izrādi speciāli skatei, lai tiktu uz reģiona skati vai finālu, kas, protams, nav mazsvarīgi. Tās veido, lai skatītājiem būtu interesanti un lai kolektīva dalībnieki vērtīgi pavadītu brīvo laiku. Katra amatierkolektīva veidotā izrāde ir tik laba un vērtīga kāda tā ir – no idejas līdz skatuvei,” stāsta J. Ločmelis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienvidkurzemes novada amatierteātru skatē piedalīsies kolektīvi no Rucavas, Durbes, Nīcas, Vērgales, Lieģiem, Aizputes, Kalvenes un Grobiņas pagasta Dubeņiem. Ar izrādes videoierakstu skatē piedalīsies Priekules un Gramzdas amatierteātra kolektīvi.

Foto – Uldis Dobelis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.