Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Nīcas vidusskolas jaunieši vieni no erudītākajiem Kurzemē

Skolēnu erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments” norisinās jau 27. reizi, un šogad tajā fizikas aizraujošo pusi iepazina teju tūkstotis skolēnu. Jau 1. aprīlī tiešsaistes vidē tiksies 60 erudītākās komandas, lai sacenstos par iespēju iekļūt finālā un izcīnīt fizikā zinošāko jauniešu titulu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 21. februāra līdz 21. martam komandas risināja atlases kārtas uzdevumus, lai iegūtu punktus un ceļazīmi uz konkursa pusfinālu. Kurzemē šogad erudītākie bijuši Nīcas un Talsu skolu jaunieši, jo pusfinālā sacentīsies divas komandas no katras pilsētas, portālu “ReKurZeme” informē konkursa koordinatore Lelde Bukovska.

Tāpat kā pērn, vislielāko punktu skaitu reģionā ieguvušas Nīcas vidusskolas komandas, saņemot 51 no maksimāli iespējamajiem 56 punktiem. Teicamus rezultātus uzrādījuši arī Skrundas vidusskolas, Jaunpils vidusskolas, Ances pamatskolas, Irlavas pamatskolas, Dundagas vidusskolas un Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolas skolēni.

Kurzemes 10 erudītākās komandas, kas piedalīsies pusfinālā, ir:

  1. “Metafiziķi”, Nīcas vidusskola;
  2. “TAHJONI”, Nīcas vidusskola;
  3. “Andromeda”, Skrundas vidusskola;
  4. “Optimistiskie protoni”, Jaunpils vidusskola;
  5. “Delta”, Talsu Valsts ģimnāzija;
  6. “Divi un Trīs”, Ances pamatskola;
  7. “VotriX”, Talsu Valsts ģimnāzija;
  8. “Magnētiņi”, Irlavas pamatskola;
  9. “NEMINI bet ZINI”, Dundagas vidusskola;
  10. “Citi fiziķi”, Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskola.

Piektdien, 1. aprīlī, tiešsaistē Rīgas reģiona jaunieši ar 50 citām komandām sacentīsies par iekļūšanu finālā. Kā ierasts, tajā piedalīsies 7 komandas – pa vienai no katra reģiona un Rīgas pilsētas, kā arī papildu komanda ar augstāko punktu skaitu neatkarīgi no reģionālās piederības. Konkursa “FIZMIX Eksperiments” fināla ietvaros 29. aprīlī plkst. 14.00 norisināsies Latvijas Fizikas diena, kuras tiešraidi portālā TVNET un platformā Facebook būs iespējams vērot ikvienam interesentam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.