Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Niedru skulptūru festivāls šogad norisināsies Ķemeru Nacionālajā parkā

Sestdien, 11.februārī, pulksten 11, atzīmējot Pasaules mitrāju dienu, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina uz Ķemeru Nacionālā parka Kaņiera ezera krastu, kur notiks Niedru skulptūru festivāls, aģentūru LETA informēja DAP komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma laikā dalībnieki līdzdarbojas apauguma novākšanā un no nopļautā materiāla – niedrēm, zāles, atvasēm – veido dažādas skulptūras, ko pasākuma izskaņā vērtē īpaši izveidota žūrija.

Ķemeru Nacionālā parka dabas centra vadītāja Agnese Balandiņa skaidro, ka Niedru skulptūru festivāla laikā tiks apvienots dalībnieku radošais gars un vēlme paveikt labu darbu dabai – atbrīvojot no apauguma zāļu purva teritorijas, kuru Latvijā palicis pavisam maz.

Kopīgi darbojoties un vācot materiālu skulptūru veidošanai, festivāla dalībnieki attīrīs mitrāju teritorijas, radot labvēlīgus dzīvošanas apstākļus daudzām augu un dzīvnieku, tostarp putnu, sugām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piedalīties Niedru festivālā var ikviens, iepriekš piesakot komandas līdz pieciem dalībniekiem, neskaitot bērnus. Aicinātas ir gan ģimenes, gan kolēģu, organizāciju, draugu un interešu grupu komandas, kas ar savu pienesumu papildinās festivāla radošo norisi un gaisotni.

Tiem, kuri vēlas piedalīties festivālā, ir obligāti jāpiesakās līdz 9.februārim, sekojot interneta saitei “https://forms.gle/cGCN4m9vnCckKTgo9”.

Lai izveidotu iecerēto skulptūru, ir atļauts izmantot arī citus bioloģiski noārdāmus materiālus, piemēram, koka kastes, klūgas, krūmu atvases. Ieteicams laikus parūpēties par nepieciešamajiem darbarīkiem un materiāliem – šķērēm, auklām, knaiblēm, aizsargbrillēm un citiem, kā arī izvēlēties laikapstākļiem piemērotu apģērbu, tostarp vairākus cimdu pārus un gumijas zābakus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivālā aicināti piedalīties ne tikai skulptūru veidotāji, bet arī pārējie interesenti un skulptūru vērotāji, kas kopā ar DAP speciālistiem varēs doties nelielā izziņas pārgājienā, klausoties par apkārtējām dabas vērtībām, iepazīstot mitrājus, gleznainās Kaņiera ezera ainavas un izprotot DAP īstenotajā projektā “Apsaimniekošanas pasākumu veikšana īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos biotopu un sugu aizsardzības stāvokļa uzlabošanai” jau veiktos un plānotos darbus biotopu atjaunošanai.

Šī gada Pasaules mitrāju dienas vadmotīvs – “Ir laiks atjaunot mitrājus!” – aicina uz tūlītēju rīcību, lai gan Latvijā, gan citviet pasaulē apvienotu indivīdus kopīga mērķa īstenošanā, tāpēc šogad Niedru festivāla dalībnieki ir arī daļa no globāla mēroga kustības, kas nodrošina mitrāju saglabāšanu arī nākotnē.

Par tradīciju kļuvušais Niedru festivāls tiek organizēts jau kopš 2018.gada. Līdz šim tas norisinājies Sedas purvā un Randu pļavās. Pirmo reizi norisināsies Ķemeru Nacionālā parka Kaņiera ezera krastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kaņiera ezers veidojies kā sena iekšzemē atstāta jūras lagūna, kas te palikusi pēc Litorīnas jūras atkāpšanās. Laika gaitā ezers piedzīvojis būtiskas izmaiņas – ticis gan vairakkārt nolaists, izrokot Starpiņupi, kas ezeru savieno ar Rīgas jūras līci, gan uzpludināts, līdz 1965.gadā tika atjaunots un kopš tā laika tiek uzturēts ar slūžu palīdzību. Ezers ir sekls, tā vidējais dziļums mazāks par vienu metru, gultni lielās platībās klāj mieturaļģu paklājs. Raksturīga ezera ainavas sastāvdaļa ir niedru un dižās aslapes ceri, te atrodamas arī vairāk kā desmit salas, no kurām sešas ir izveidotas mākslīgi.

Foto – Jānis Zilvers

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.