Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

No janvāra Liepājā tiks samazināts centralizētās siltumapgādes tarifs

No 2023.gada 1.janvāra līdz 30.jūnijam Liepājā tiks samazināts centralizētās siltumapgādes tarifs, aģentūru LETA informēja SIA “Liepājas enerģija pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi jaunu piemērošanas kārtību “Liepājas enerģijas” siltumenerģijas gala tarifam. No 2023.gada 1.janvāra līdz 2023.gada 30.jūnijam siltumenerģijas tarifs būs par 9,3 eiro par megavatstundu (MWh) mazāks.

Jaunā tarifa aprēķināšanas metodika katru mēnesi saglabāsies līdzšinējā kārtībā – atkarībā no gāzes cenas biržā, katra mēneša pirmajos datumos tiks paziņots kārtējā mēneša gala tarifs.

Ņemot vērā 2022./2023.gada apkures sezonas paredzamo augsto dabasgāzes cenu un tai atbilstošu siltumenerģijas tarifa apmēru, un, lai samazinātu augsto kurināmā cenu izraisīto maksājumu slogu saviem klientiem, uzņēmums nolēma uz laiku izslēgt no siltumenerģijas gala tarifa iepriekšējo periodu neparedzētās izmaksas, kas radušās kurināmā cenu pieauguma rezultātā (dabasgāzes sadārdzinājums pēdējā gada laikā).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tarifs tāpat būs atkarīgs no dabasgāzes cenas, kā iepriekš, tikai tā vērtība katru mēnesi būs par 9,3 eiro par MWh mazāka, nekā pie tādas pašas gāzes cenas būtu bijusi pirms šī samazinājuma.

Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likums paredz, ka centralizētajā siltumapgādē tiek sniegts daļējs atbalsts tikai mājsaimniecībām no 2022.gada 1.oktobra līdz 2023.gada 30.aprīlim. Turpretī šo samazinājumu sajutīs pilnīgi visi “Liepājas enerģija” klienti līdz nākamā gada 30.jūnijam, skaidro uzņēmumā.

Kopumā uzņēmuma ir 1158 klientu – 633 daudzīvokļu dzīvojamās mājas, 245 privātmājas, 107 Valsts un pašvaldības iestādes un 173 komercobjekti.

Pagājušajā gadā “Liepājas enerģijas” apgrozījums bija 15,866 miljoni eiro, kas ir par 3,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās 2,6 reizes un bija 1,393 miljoni eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir AS “Latvenergo” – 51%, Liepājas dome – 39%, Guntaram Kokorevičam pastarpināti piederošā SIA “Enerģijas risinājumi” – 10%.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.