Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Notiks “Valda Vikmaņa Latvijas jauno atskaņotājmākslinieku konkursa 2024” otrā kārta

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) Melngaiļa koncertzālē ceturtdien, 18. janvārī, norisināsies Valda Vikmaņa Latvijas jauno atskaņotājmākslinieku konkursa otrā kārta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laureāti, kuri kvalificēsies konkursa noslēgumam, izcīnīs iespēju uzstāties Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšanas koncertā kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri, portālu “ReKurZeme” informē LMMDV.

Uz konkursa otro kārtu ir izvirzīti: Anna Bacunova (flauta), Antons Pizāns (akordeons), Dārta Kristīne Ozoliņa (klavieres), Dāvis Matīss Leišavnieks (trombons), Ede Mona Kraukle (saksofons), Eduards Bethers (marimba), Elza Siliņa (vijole), Etīna Emīlija Saulīte (vokāls), Gustavs Niedre (čells), Ģirts, Grigorjevs (saksofons), Ieva Elīza Isakova (oboja), Kate Kalniņa (oboja), Līga Anna, Maurīte (flauta), Līvija Bukša (vijole), Lueta Žagare (vijole), Matīss Skarevičs (marimba), Paula Ģērmane (saksofons), Pēteris Caune (vijole), Reinis Rudzītis (čells), Rolands Mežals (klarnete), Ruslans Andrejevs (klavieres), Samanta Jansone (saksofons) un Sonja Misiņa (marimba).

“Valda Vikmaņa Latvijas jauno atskaņotājmākslinieku konkursa 2024” žūrijā izvēlēti profesionāli un augsta līmeņa savas jomas speciālisti, kuri pirmajā un otrajā konkursa kārtā vērtē jauno mūziķu sniegumu un izpildījumu. Konkursa žūrijā darbojas klarnetists, Liepājas Simfoniskā orķestra diriģents un mākslinieciskais vadītājs Guntis Kuzma, sitaminstrumentālists Rihards Zaļupe, pianists Toms Ostrovskis, vijolniece Paula Šūmane un operdziedātāja Elīna Šimkus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Guntis Kuzma: “Šogad jauno mūziķu sacensība solās būt pat spraigāka nekā pagājušā reizē. Tika saņemts daudz pieteikumu, un atlases kārtā žūrijai bija tiešām grūti izvēlēties, kurus kandidātus virzīt uz konkursa otro kārtu. Spēles līmenis ir lielisks, un pārsteidz arī izvēlētā repertuāra augstā grūtības pakāpe. Lepojos, ka tieši kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri mūsu zvaigžņu festivālā mirdzēs jaunie Latvijas talanti, un patiesu prieku rada, ka jau pirmajā reizē konkurss ieguva nākotnes perspektīvu – orķestra simpātiju balvas ieguvējs Jānis Rinkulis tikko spēlēja solo mūsu Vecgada koncertos. Šo tradīciju – turpināt sadarbību ar jaunajiem – noteikti saglabāsim. Vēlu visiem konkursantiem sasniegt savu visaugstāko virsotni!”

Konkursu organizē MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri un biedrību “Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs”. Konkursa norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Konkursa mērķis ir sekmēt Latvijas mūzikas vidusskolu audzēkņu un pedagogu profesionālās kvalifikācijas paaugstināšanos, kultūrizglītības prestiža attīstīšanos un nostiprināšanos, kā arī konkurences palielināšanos, paralēli attīstot mākslinieciskā līmeņa paaugstināšanos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.