Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

“Otaņķu dzirnavnieka” apgrozījums pērn pieaudzis par 16,4%

Graudu pārstrādes uzņēmums SIA “Otaņķu dzirnavnieks” pērn strādāja ar 19,673 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 16,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās gandrīz divas reizes un bija 581 806 eiro, liecina “Firmas.lv” publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka, lai gan 2021.gadā lauksaimniecības sektorā ražība samazinājās vidēji par 20%, uzņēmumam izdevās palielināt lauksaimniecības produktu pārvadājumus, jo galvenais uzsvars tika likts uz uzņēmuma apjoma palielināšanu nevis peļņas rādītājiem, vēsta LETA.

Kā norāda uzņēmuma vadība, “Otaņķu dzirnavniekam” izdevās diversificēt pārvadājamo produktu klāstu, samazinot lauksaimniecības produktu īpatsvaru pret citiem produktiem, kā arī par mērķi tika izvirzīta apņemšanās iegūt maksimāli lielāku tirgus daļu.

“Liels ieguvums ir tas, ka uzņēmums strādā vairākās nozarēs,” uzsver “Otaņķu dzirnavnieka” vadība, piebilstot, ka daudznozaru darbība neparedzētās situācijās ļauj noturēt stabilu apgrozījumu un attīstības tempu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat uzņēmuma vadība atzīmē, ka, “pateicoties veiktajām investīcijām ražošanas kompleksa attīstībā, saražotās produkcijas apjomi ir pieauguši vairākkārt, būtiski samazinot ražošanas izmaksas.”

Uzņēmuma vadības ziņojumā norādīts, ka, neskatoties uz kopējo situāciju 2021.gadā, īpaši svarīgi bija turpināt investēt gan lauksaimniecības tehnikā, gan autoparka attīstībā.

Pēc uzņēmuma vadības skaidrotā, patlaban jebkurš bojājums var radīt mēnešiem garu dīkstāvi rezerves daļu piegādes problēmu dēļ.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat uzņēmums 2021.gadā iegādājas 10 puspiekabes, vienu traktoru ar šķidrmēslu iestrādes piekabi un aprīkojumu, 10 vilcējus, vienu lauksaimniecības pašgājējmašīnu, produktu fasēšanas iekārtas un robotu maisu formēšanai uz paletēm.

Vienlaikus uzņēmumā norāda, ka pērn Lauku atbalsta dienests (LAD) piešķīris finansējumu projektam “Ražošanas bāzes modernizācija”, kura realizācija ir uzsākta.

Komentējot turpmākas attīstības plānus, uzņēmumā min, ka uzsvars galvenokārt tiks likts uz visa uzņēmuma efektīvāku darbību, papildinot produktu un pakalpojumu klāstu, kas ir tieši saistīts jau ar veicamo uzņēmuma darbību. Tāpat tiks veiktas investīcijas ražošanas iekārtās, lai palielinātu ražošanas jaudu, uzlabotu produktu kvalitāti un samazinātu energoresursu un dzīvā darbaspēka izmantošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma vadības ziņojumā arī minēts, ka tiek izvērtēta iespēja izveidot meitas kompāniju kādā no Rietumvalstīm.

Izvērtējot karadarbības Ukrainā sekas, uzņēmuma vadība atzīmē, ka, neskatoties uz resursu cenu kāpumu un ieviestajām sankcijām, “Otaņķu dzirnavnieks” spēs turpināt darbību arī turpmāk.

Jau ziņots, ka “Otaņķu dzirnavnieks” 2020.gadā strādāja ar 16,905 miljonu eiro apgrozījumu, kas bija par 11,9% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa palielinājās gandrīz divas reizes un bija 1,154 miljoni eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Otaņķu dzirnavnieks” reģistrēts 1996.gadā, un tā pamatkapitāls ir 9954 eiro. Kompānijas kapitāldaļas 71,43% apmērā pieder Ričardam Riepšam, savukārt 28,57% – Konstantīnam Riepšam.

Foto – otankimill.eu

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.