Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Pagājušajā nedēļā Liepājā un Dienvidkurzemes novadā reģistrēti 40 jauni Ukrainas bēgļi

No 18. līdz 24.aprīlim Liepājā un Dienvidkurzemes novadā reģistrēti 40 jauni Ukrainas bēgļi, aģentūru LETA informēja Liepājas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā Liepājā un novadā kopš karadarbības sākuma patvērumu raduši 1119 cilvēki – 895 Liepājā un 224 novadā. Arī pagājušajā nedēļā Ukrainas iedzīvotāji turpināja saņemt gan materiālo, gan nemateriālo palīdzību un atbalstu.

Labdarības organizācijā “Tabitas sirds” pagājušajā nedēļā humāno atbalstu – apģērbu, higiēnas lietas, gultasveļu, traukus, mēbeles un citas sadzīves lietas – saņēma 155 Ukrainas iedzīvotāji.

Informācijas centrs iebraucējiem, kas sniedz konsultācijas Liepājas ukraiņu bēgļu reģistrācijas punktā, pagājušajā nedēļā sniedza 244 konsultācijas pa telefonu un 14 klātienes konsultācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā nedēļā pēc Liepājas izglītības pārvaldes apkopotajiem datiem Liepājas vispārējās izglītības iestādēs sākuši mācīties trīs jauni bērni, savukārt pirmsskolas izglītības iestādi sāka apmeklēt viens jauns bērns. Kopumā Liepājas izglītības iestādēs pašlaik mācās 69 Ukrainas bērni, bērnudārzos – 45 bērni.

Pašvaldības noslēgto līgumu par izmitināšanu ietvaros viesnīcā “Amrita” izmitinātas 38 personas, viesnīcā “Kolumbs” – 32 personas un mītnē “JA Travel Agency” izmitinātas četras personas. Kopumā izmitinātas 74 personas. Pārējie Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri reģistrēti Liepājas pašvaldībā, izmitināti pie privātpersonām – radiem, draugiem, paziņām, brīvprātīgajiem.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) saņemti iesniegumi par pabalsta piešķiršanu no 61 strādājošā ukraiņa, savukārt kā darba meklētāji reģistrējušies 76 ukraiņi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājas sociālais dienests pagājušajā nedēļā izmaksājis pabalstus par kopējo summu 23 299 eiro, tajā skaitā garantētā minimālā ienākuma pabalsts – 6541 eiro, pabalsts krīzes situācijā – 16 758 eiro.

Savukārt 47 Ukrainas iedzīvotāji pagājušajā nedēļā saņēmuši abonementa biļetes braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā.

Tāpat pagājušajā nedēļā 48 personām izsniegtas 23 izziņas par krīzes situāciju Eiropas atbalsta paku saņemšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem pagājušajā nedēļā sniegusi arī Liepājas pašvaldības policija. Ir saņemti 16 zvani un sniegta informatīvā palīdzība saistībā ar Ukrainas kara bēgļiem interesējošiem jautājumiem. Tāpat tiek apzinātas Ukrainas kara bēgļu mitināšanās vietas Liepājā un tās regulāri tiek apsekotas, lai uzraudzītu situāciju.

Liepājas pašvaldība kopā ar valsts institūcijām un biedrībām izveidojusi vienotu palīdzības sistēmu atbalsta sniegšanai Ukrainas pilsoņiem – pašvaldības mājaslapas sadaļā “www.liepaja.lv/atbalsts-ukrainai/” vienkopus apkopoti svarīgākie kontakti, lai katrs cilvēks pēc savas vajadzības varētu sazināties ar sev interesējošo institūciju.

Kā vēstīts, kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā Latvijā reģistrēti 24 246 Ukrainas civiliedzīvotāji, liecina jaunākā Iekšlietu ministrijas (IeM) apkopotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim kopš kara sākuma Ukrainā Latvijā 18 360 bēgļiem izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību, savukārt izmitināšana ar pašvaldību Civilās aizsardzības komisiju starpniecību patlaban bijusi nepieciešama 9484 personām.

Kā liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotā informācija, līdz 21.aprīlim 1354 Ukrainas civiliedzīvotāji sākuši darbu Latvijā.

Savukārt kā saimnieciskās darbības veicēji no 24.februāra līdz 21.aprīlim reģistrējušies astoņi ukraiņu bēgļi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No visiem ukraiņu saimnieciskās darbības veicējiem viena persona ir ar deklarēto darbības veidu – izglītības atbalsta pakalpojumi, vēl viena nodarbojas ar citur neklasificētiem individuālajiem pakalpojumiem un seši – ar frizieru un skaistumkopšanas pakalpojumiem.

Foto – Pixabay

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.