Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Pagājušajā nedēļā Liepājā un Dienvidkurzemes novadā reģistrēti 69 Ukrainas iedzīvotāji

Laikā no 11. līdz 17.aprīlim Liepājā un Dienvidkurzemes novadā reģistrēti 69 jauni Ukrainas bēgļi – 52 Liepājā un 17 novadā, aģentūru LETA informēja Liepājas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā Liepājā un novadā kopš karadarbības sākuma patvērumu raduši 1046 cilvēki – 855 Liepājā un 191 novadā. Arī pagājušajā nedēļā Ukrainas iedzīvotāji turpināja saņemt gan materiālo, gan nemateriālo palīdzību un atbalstu.

Labdarības organizācijā “Tabitas sirds” pagājušajā nedēļā humāno atbalstu – apģērbu, higiēnas lietas, gultasveļu, traukus, mēbeles un citas sadzīves lietas – saņēma 122 Ukrainas iedzīvotāji.

Informācijas centrs iebraucējiem, kas sniedz konsultācijas Liepājas ukraiņu bēgļu reģistrācijas punktā, pagājušajā nedēļā sniedza 156 konsultācijas pa telefonu un 37 klātienes konsultācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā nedēļā pēc Liepājas Izglītības pārvaldes sniegtās informācijas uz skolu devušies trīs ukraiņu bērni, uz pirmsskolas izglītības iestādēm – divi. Kopumā Liepājas izglītības iestādēs pašlaik mācās 66 Ukrainas bērni, bērnudārzos – 44 bērni.

Pašvaldības noslēgto līgumu par izmitināšanu ietvaros viesnīcā “Europa City Amrita Hotel” izmitinātas 27 personas, viesnīcā “Hotel Kolumbs” – 32 personas.

Veselības aprūpes pakalpojumus pagājušajā nedēļā pieprasījušas 16 bēgļu ģimenes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā pa visu periodu no 24.februāra 65 ukraiņi reģistrējušies Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā darba meklētāji. 46 ukraiņi strādā, jo NVA saņemti iesniegumi par darba sākšanas pabalstiem.

Liepājas Sociālais dienests pagājušajā nedēļā Ukrainas civiliedzīvotājiem izmaksājis pabalstus par kopējo summu 159 041 eiro, tajā skaitā garantētā minimālā ienākuma pabalsts – 48 441 eiro, pabalsts krīzes situācijā – 106 066 eiro. Izmaksāti pabalsti arī diviem ārkārtas aizbildņiem par kopējo summu 3031 eiro.

Pagājušajā nedēļā izsniegtas 620 abonementa biļetes braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pavisam 763 personām no 374 mājsaimniecībām izsniegtas izziņas par krīzes situāciju Eiropas atbalsta paku saņemšanai reizi mēnesī trīs mēnešu laikā. Pagājušajā nedēļā izziņa izsniegta 101 personai.

Atbalstu sniegusi arī Liepājas Pašvaldības policija. Ir saņemti 23 zvani un sniegta informatīvā palīdzība saistībā ar Ukrainas kara bēgļiem interesējošiem jautājumiem, proti, par reģistrāciju, sociālo jomu, dzīves vietas iespējām un citiem.

Liepājas pašvaldība kopā ar valsts institūcijām un biedrībām izveidojusi vienotu palīdzības sistēmu atbalsta sniegšanai Ukrainas pilsoņiem – pašvaldības mājaslapas sadaļā “www.liepaja.lv/atbalsts-ukrainai/” vienkopus apkopoti svarīgākie kontakti, lai katrs cilvēks pēc savas vajadzības varētu sazināties ar sev interesējošo institūciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā vēstīts, kopš 24.februārī Krievijas sāktā kara Ukrainā līdz šim Latvijā reģistrēts 21 981 Ukrainas civiliedzīvotājs, liecina jaunākā Iekšlietu ministrijas informācija.

Līdz šim kopš kara sākuma Ukrainā Latvijā 16 501 bēglim izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību, savukārt izmitināšana ar pašvaldību Civilās aizsardzības komisiju starpniecību patlaban bijusi nepieciešama 9493 personai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.