Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Pansionātos ar Covid-19 slimo ap 500 cilvēku

Foto – Pixabay

Pašlaik pašvaldību un privātpersonu dibinātajos aprūpes centros ar Covid-19 ir inficējušies 387 cilvēki, savukārt valsts sociālās aprūpes centros inficēti 106 cilvēki, aģentūrai LETA pavēstīja Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēdējās nedēļas laikā vērojams, ka samazinās saslimstība ar Covid-19 skolas vecuma bērnu un jauniešu vidū, savukārt inficēšanās pieaug vecāko Latvijas iedzīvotāju vidū, liecina aģentūras LETA apkopotie Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Inficēto skaita maksimums vecuma grupā no desmit līdz 19 gadiem tika sasniegts periodā no 8. līdz 11.februārim, kad 14 dienās saslimušo kopskaits pārsniedza 25 000 jeb vienu piekto daļu no kopumā Latvijā tajā laikā reģistrētajiem inficētajiem. Vienas dienas rekords savukārt tika fiksēts 2.februārī, kad tika ziņots par 2346 jauniem inficētajiem ar Covid-19 vecumā no desmit līdz 19 gadiem, kas bija 22% no visiem todien reģistrētajiem saslimušajiem.

Pēdējo septiņu dienu laikā vecumā no desmit līdz 19 gadiem ir reģistrēti 11 409 jauni inficētie ar Covid-19, kas ir par 8% mazāk nekā nedēļu pirms tam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Inficēto skaits vairs neaug arī starp bērniem vecumā līdz deviņiem gadiem, tomēr tik strauja krituma tendence kā vecuma grupā no desmit līdz 19 gadiem tur vēl nav vērojama. Kopš 9.februāra pēdējo 14 dienu laikā ar Covid-19 inficēto skaits vecumā līdz deviņiem gadiem stabili pārsniedz 17 000 jeb vairāk nekā vienu desmito daļu no kopējā inficēto skaita Latvijā. Līdzšinējais rekords šajā vecuma grupā tika sasniegts vien pirms dažām dienām – 19.februārī, kad tika reģistrēti 1554 jauni inficētie ar Covid-19 vecumā līdz deviņiem gadiem, kas bija 13% no visiem tajā dienā reģistrētajiem saslimušajiem.

Pēdējo septiņu dienu laikā vecumā līdz deviņiem gadiem ir reģistrēti 8437 jauni ar Covid-19 inficētie, kas ir par 3,7% mazāk nekā nedēļu pirms tam.

Visstraujākais saslimušo skaita kāpums pēdējā laikā ir novērojams starp vecākajiem Latvijas iedzīvotājiem. Lai gan vecumā virs 70 gadiem pēdējo septiņu dienu laikā ir bijis vismazākais reģistrēto inficēto skaits – 3231 -, tas ir par 16% vairāk nekā pirms nedēļas. Tikai pirms dažām dienām – 19.februārī – fiksēts arī inficēto skaita rekords šajā vecuma grupā, kas ir 597. Turklāt 500 inficēto slieksnis senioru vecumā virs 70 gadiem vidū februāra vidū ir pārsniegts trīs dienas.

Arī vecumā no 60 līdz 69 gadiem ar Covid-19 inficēto Latvijas iedzīvotāju skaits pēdējā laikā aug. Pēdējo septiņu dienu laikā šajā vecumā ir reģistrēti 5592 jauni inficētie, kas ir par 4,7% vairāk nekā pirms nedēļas. Arī šajā vecuma grupā vienā dienā inficēto rekords sasniegts pavisam nesen – 20.februārī reģistrēti 999 jauni saslimušie.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.