Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Papē būs Ūsiņa dienas izdarības

Ūsiņa dienā, 18. maijā, pulksten 18 Papes dabas parka Brušvītu ciema sētā “Lakstīgalas” Rucavas tradīciju klubs ar Dienvidkurzemes novada Kultūras pārvaldes atbalstu aicina uz Ūsiņdienas jautrībām kopā ar Rucavas etnogrāfiskā ansambļa dalībniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bijušā Rucavas novada vēsturiskajā zemē organizētāju Ivetas un Vidvuda Medeņu vadībā apmeklētājiem būs iespēja piedzīvot dažādas aktivitātes, kas saistītas ar zirgiem – izmantojot apaušus un pakavus iedzīvinās jaunu un ainavisku atpūtas vietu, kurs pieguļas (zirgu ganīšanas veids naktī) ugunskuru, ceps pantāgu (tradicionāls latviešu Ūsiņa dienas ēdiens, simbolizē sauli), vārīs zālīšu tēju un cienās ar gardu maizi un Rucavas balto sviestu. Bet kopā ar Rucavas etnogrāfisko ansambli izdziedās tradicionālās latviešu tautasdziesmas un ies rotaļās, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

“Ūsiņa diena ir laiks starp pavasari un vasaru, kad zirgus laida pieguļā laida, kad uzsāk zemes darbus, sējot jauno ražu un bites jau izlidojušas pirmajos ziedos. Laiks, kad Daba ir atmodusies. Tāpēc aicinām ikvienu pievienoties un piedzīvot šo laiku, ņemot līdzi ciemakukuli ar raušiem, pīrāgiem un medalu, lai vakars pieguļā būtu jauks,” aicina Rucavas Tradīciju nama vadītāja Māra Tapiņa.

Savukārt no pulksten 17 līdz 18 kopā ar gidu izstaigās savvaļas zirgu ganības, uzzinot ko vairāk par Papes dabas parku un notikumiem tajā.

Foto: Publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.