Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Papē nelikumīgi nomedītas trīs baltvaigu zosis

Dabas aizsardzības pārvaldes valsts vides inspektori aizvadītajā nedēļas nogalē Papes dabas parkā konstatējuši, ka nomedītas trīs baltvaigu zosis – Latvijā nemedījama zosu suga. Ir noskaidrots mednieks, kurš izdarījis pārkāpumu, un par notikušo uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārvalde aicina medniekus atsvaidzināt zināšanas par medījamo putnu sugām, portālu “ReKurZeme” informē Dabas aizsardzības pārvaldes komunikācijas speciāliste Maija Rēna.

Pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas vadītāja Dace Sāmīte stāsta, ka šis ir pirmais gadījums, kad konstatēta šīs zosu sugas īpatņu nomedīšana. Maksimālais sods var sasniegt 700 eiro. Ņemot vērā, ka zosu medību sezona ir tikko sākusies, pārvalde aicina medniekus pastiprināti pievērst uzmanību sugām, kas tiek iegūtas. Tāpat jāatgādina, ka lielākajā daļā īpaši aizsargājamo dabas teritoriju ūdensputnu medībās drīkst izmantot tikai bezsvina munīciju.

Latvijā sastopamas deviņas zosu sugas, no kurām medījamas ir tikai četras sugas – sējas zoss (Anser fabalis), baltpieres zoss (Anser albifrons), Kanādas zoss (Branta canadensis) un meža zoss (Anser anser). Daļu no zosu sugām lidojumā ir grūti atšķirt, taču jāņem vērā, ka nemedījamās zosu sugas biežāk sastopamas pavasara migrācijas periodā, bet rudenī tās pārsvarā migrē gar jūras piekrasti. Medījamo un nemedījamo zosu noteicējs atrodams tīmekļvietnē https://www.nomeditie.org/. Turpat arī var ziņot par nomedītajām zosīm.

Baltvaigu zoss ir nemedījama suga. To viegli atšķirt pēc balss un kontrastainās ķermeņa apakšdaļas – melns kakls un balts vēders. Šai sugai novērojams straujš populācijas pieaugums visā Eiropā. Arvien biežāk suga tiek novērota Latvijā rudens migrācijā, kā rezultātā var biežāk kļūt par medījumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zosu medības Latvijā ir atļautas tikai putnu rudens migrācijas periodā – no 15. septembra līdz 30. novembrim. Migrācijas laikā putni atpūšas un barojas, tādēļ var novērot putnu koncentrēšanos tīrumos, purvos un seklos ezeros, piemēram, Liepājas un Papes ezerā. Sugu un biotopu aizsardzības likums nodrošina visu migrējošo putnu sugu aizsardzību migrācijas periodā, savukārt Dzīvnieku aizsardzības likums un Medību likums aizliedz medīt savvaļas sugas, kuras nav iekļautas medījamo sugu sarakstā.

Foto – Pixabay

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.