Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Par 2023. gada Latvijas Jauniešu galvaspilsētu izvēlēts Bauskas novads

Bauskas novada pašvaldības jaunatnes lietu speciālists Gints Jankovskis priecājas par saņemto apliecinājumu, ka Latvijas Jauniešu galvaspilsētas gods nākamgad būs Bauskas novadam. Publicitātes foto.

Par 2023.gada Latvijas Jauniešu galvaspilsētu pasludināts Bauskas novads, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

IZM organizētā konkursa uzvarētāji piektdien tika paziņoti jauniešu festivālā “Kopums”. Bauskas novada pašvaldība saņēma goda plāksni ar uzrakstu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023” un ceļojošo kausu no 2020.gada uzvarētājiem – Ventspils pilsētas.

Konkursa uzvarētāju noteica žūrijas komisija, ņemot vērā arī publiskās balsošanas rezultātus.

Kā norāda Bauskas novada pašvaldība savā konkursa pieteikumā, “mēs nevēlamies stacionāras telpas, kur gaidīt jauniešus, mēs vēlamies rīkoties proaktīvi un sasniegt jauniešus paši, un cenšamies organizēt pasākumus pēc iespējas tuvāk jauniešiem”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa pieteikumā pašvaldība iesniedza arī detalizētu jauniešiem domātu pasākumu plānu notikumiem 2023.gadā – kampaņas, izaugsmes treniņus, festivālus, Latvijas jauniešu organizāciju sporta spēles, kā arī pieredzes apmaiņas seminārus jaunatnes darbiniekiem.

Šajā gadā par titulu cīnījās trīs pašvaldības – Bauskas novada, Cēsu novada un pirmā Latvijas Jauniešu galvaspilsētas titula ieguvēja – Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Konkurss tika rīkots sesto reizi, un tā mērķis ir popularizēt darbu ar jaunatni starp pašvaldībām, veicināt pašvaldību sadarbību un pieredzes apmaiņu jaunatnes jomā, kā arī paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu un jaunatnes organizāciju prestižu.

Konkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta” organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Jaunatnes padomi un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, savukārt konkursa vērtēšanas komisijā iekļauti pārstāvji no IZM, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, Valsts izglītības satura centra, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, Latvijas Jaunatnes padomes un Latvijas Pašvaldību savienības.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.