Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Par aizvadītā gada populārāko darba devēju Kurzemē kļūst SIA LSEZ “Lauma Fabrics”

Šodien, 5. aprīlī, svinīgā ceremonijā tika apbalvotas aizvadītā gada iekārotākās darbavietas Latvijā jeb “TOP darba devēji 2021”, apkopojot vērtējumus no vairāk nekā 12 tūkstošiem darba ņēmēju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī gada aptaujas rezultāti ieviesuši vairākas izmaiņas populārāko darba devēju līderu sarakstos, tai skaitā arī Kurzemes reģionā. Pirmo reizi aptaujas vēsturē Kurzemē labākā darba devēja titulu un pirmo vietu ieguva SIA LSEZ “Lauma Fabrics”, līdzšinējo populārāko Kurzemes darba devēju, SIA “Ventspils nafta” termināls” atstājot otrajā vietā. Savukārt AS “UPB”, pārliecinoši nosargājot savu pozīciju, ir izdevies saglabāt trešo vietu. Spraiga cīņa ar vien dažu balsu pārsvaru šogad noritējusi cīņā par ceturto vietu, ko šogad iegūst AS “Tukuma Piens”, bet Kurzemes piecu populārāko darba devēju sarakstu noslēdz AS “DIĀNA” (Mājai un Dārzam, Citro, Eldo, Cafe Centrs, Besk, Pica Diāna, Ventiņkarte, Pankūkas Pelmeņi), portālu “ReKurZeme” informē CV-Online Latvia mārketinga un komunikācijas vadītāja Krista Roziņa.

Par galvenajiem iemesliem vēlmei strādāt pie TOP darba devējs 2021 Kurzemē jeb SIA LSEZ “Lauma Fabrics”, respondenti norādījuši – uzņēmuma atpazīstamību un labu reputāciju, interesantu un perspektīvu biznesa nozari, kā arī saistošu uzņēmuma kultūru.

Zemgalē sīvā cīņā ar pagājušā gada līderi AS “Virši-A” pirmo vietu un titulu atguvis AS “Dobeles dzirnavnieks”, Vidzemē jau astoto gadu pēc kārtas – AS “Cēsu alus”, bet Latgalē – AS “Latvijas maiznieks”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā iekārojamākā darba devēja titulu TOP darba devējs 2021 jeb darba devējs, kurš pirmais nāk prātā, kā labākā darbavieta, ceturto gadu pēc kārtas ieguva AS “Swedbank”. Toties tituls Gada izaugsme 2021 tika piešķirts informācijas tehnoloģiju uzņēmumam SIA “TestDevLab”, kas, pirmo reizi iekļūstot labāko Latvijas darba devēju sarakstā, ieņēma 14. vietu. Savukārt, par valsts pārvaldē iekārojamāko darbavietu tika atzīta VSIA Bērnu klīniskā universitātes slimnīca.

“Pēdējo divu gadu laikā pandēmijas ietekmē darba tirgus Latvijā ir piedzīvojis dinamiskas pārmaiņas – gan straujus satricinājumus, gan atgūšanos un pielāgošanos. Šobrīd esam jaunu pārmaiņu priekšā – gan tādēļ, ka vairāk vai mazāk atgriežamies birojos un klātienes darbavietās, gan cenšoties salāgot iespējas ar darbinieku pieaugošo vēlmi strādāt elastīgu darba laiku un saglabāt iespējas strādāt daļēji attālināti, gan ņemot vērā Ukrainas kara ietekmi uz uzņēmējdarbību un darba tirgu. Šādos sarežģītos nenoteiktības apstākļos darba ņēmēji augstāk novērtē darba devējus, kuru organizācijas kultūra un vērtības prioritāri balstītas darbinieku iesaistē, savstarpējā cieņā un atbildībā un sakrīt ar viņu pašu vērtībām. Tā kā strauji mainās darba tirgū nepieciešamās prasmes un pieprasījums pēc tām, darba ņēmēji augstāk novērtē arī darba devējus, kuri sniedz iespējas attīstīties. Vairāk nekā jebkad aktuāla ir darbinieku kvalifikācijas celšana, kā arī pārkvalifikācija,” stāsta “CV-Online Latvia” vadītājs Aivis Brodiņš.

Nosakot iekārotākās darbavietas biznesa sektoros, kur balsošanai tika piedāvāti pēc noteiktiem kritērijiem atlasīti uzņēmumi, titulu TOP darba devējs 2021 FINANŠU sektorā jau devīto gadu pēc kārtas ieguva AS “Swedbank”, TOP darba devējs 2021 TRANSPORTA un LOĢISTIKAS sektorā saglabā AS “Air Baltic Corporation”, savukārt sīva cīņa par vietu sadalījumu noritējusi tirdzniecības sektorā, kur titulu TOP darba devējs 2021 TIRDZNIECĪBAS sektorā ieguva topa jaunpienācējs SIA “Lidl Latvija”, iepriekšējo gadu šīs kategorijas līderi SIA “Circle K Latvia” atstājot otrajā pozīcijā. TOP darba devējs 2021 IT un TELEKOMUNIKĀCIJU sektorā saglabā SIA “Latvijas Mobilais telefons”, bet titulu TOP darba devējs 2021 RAŽOŠANAS sektorā pirmo reizi ieguva uzņēmums AS “MADARA Cosmetics”. Līdera pozīciju saglabā un titulu TOP darba devējs 2021 SABIEDRISKĀS ĒDINĀŠANAS sektorā saņēma AS “LIDO”, bet par labāko darbavietu starptautisko biznesa pakalpojumu sektorā tika atzīta – SIA “Circle K Business Centre”.

Aptauju “TOP darba devējs 2021” jau vienpadsmito gadu veica vadošais interneta personāla atlases uzņēmums “CV-Online Latvia” no šī gada 18. janvāra līdz 28. februārim. Šogad aptaujā piedalījās 12 274 respondentu no visas Latvijas.  Vairāk ar aptaujas rezultātiem iespējams iepazīties šeit: www.topdarbadevejs.lv .

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.