Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Par Pāvilostas piekrastē izskalotām 33 kuģa degvielas pudelēm vainīgajam piespriests 2000 eiro sods

Noslēgusies izmeklēšana par Pāvilostas piekrastē izskalotām 33 uzpildītām kuģa degvielas pudelēm, un vainīgajam piespriests 2000 eiro sods, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienests (VVD).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par vides piesārņošanu VVD 24.maijā paziņoja iedzīvotāji. VVD noskaidroja aizdomās turamo kuģi, ko bija iespējams identificēt pēc atrasto pudeļu etiķetēm.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka kuģis pēdējo reizi Latvijas ūdeņus šķērsoja no Ustlugas ostas Krievijā Baltijas jūrā uz Roterdamas ostu Ziemeļjūrā. Latvija nosūtīja pieprasījumu kuģa nākamās ienākšanas ostas laikā valsts kontrolei veikt kuģa pārbaudi.

No sniegtajiem paskaidrojumiem secināms, ka cēlonis degvielas pudeļu izskalošanai piekrastē bijis uz kuģa neaizvērts atkritumu konteinera vāks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vainīgā juridiskā persona atzina vainu un sadarbojās ar izmeklētājiem. Noslēdzoties administratīvā pārkāpuma procesam par jūras ūdeņu piesārņošanu ar atkritumiem, uzņēmumam piespriests naudas sods 2000 eiro.

VVD norāda, ka nav konstatēts paliekošs vides piesārņojums, tomēr, nosakot sodu, ņemts vērā risks radīt būtisku kaitējumu jūras videi.

Pludmalē izskalotās pudeles tika nekavējoties savāktas, un izmaksas par pudeļu utilizāciju segs vainīgais uzņēmums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VVD aicina iedzīvotājus arī turpmāk ziņot par konstatētiem pārkāpumiem vides jomā, zvanot uz vienotā zvanu centra tālruni 26 338 800, kā arī ziņot, izmantojot mobilo aplikāciju “Vides SOS”.

Foto no Valsts Vides dienesta arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.