Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Pasākums “Satiec savu meistaru” notiks Rucavā, Bārtā, Vecpilī un Aizputē

Šajā nedēļas nogalē, 13. un 14. aprīlī, Kurzemes reģionā norisināsies Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) organizētais pasākums “Satiec savu meistaru 2024”, kura būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par cilvēku, viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē. Šogad pasākums norisināsies jau sešpadsmito reizi un tā ietvaros meistari dalīsies ar savām zināšanām arī Dienvidkurzemes novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Abas pasākuma dienas no pulksten 11 līdz 15 Rucavas Tradīciju namā “Zvanītāji” varēs uzzināt, cik bagāts un dzīvs ir Rucavas tradicionālās kultūras mantojums, atklās Rucavas baltā sviesta noslēpumus, lai nogaršotu paša sakulto tiesu, bet koktēlnieka Jāņa Žīmanta vadībā būs iespēja izgrebt savu koka karoti. Aigars Brazevičs ir apguvis lakatu aušanu uz rāmja, lai parādītu, kā Rucavas mārģines (villaines) krāsas spēlējas lakata rakstos. Secen neies arī gastronomiski prieki jeb “Trīs tīres” – tradicionālo ēdienu meistarklase ar degustāciju, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

“Vēders būs priecīgs nobaudīt “Trīs tīres – Rucavas puses tradicionālās biezputras”, ko ēda latviešu zemnieku mājā, kad ziemas krājumi jau apēsti un jauni vēl nav izauguši, jo baltā tīre ar ceptu desu vai cauraudzīti tradicionāli ir īstens svētdienas ēdiens paaudžu paaudzēs daudzās rucavnieku ģimenēs vēl šodien,” stāsta Rucavas Tradīciju kluba vadītāja Māra Tapiņa.

Savukārt tikai sestdien, 13. aprīlī pulksten 11.00 un 15.00 Dace Tapiņa izrādīs un izstāstīs par Rucavas tērpiem cauri gadsimtiem, par savas dzimtas mantojumu un kāda ir atšķirība starp dažādajām Rucavas tautas tērpu variācijām. Būs iespēja arī ietērpties Rucavas tautastērpā un nāmata siešanas mācība. Dienas beigās Rucavas centra dzirnavās sadziedāšanās kopā ar Rucavas etnogrāfiskā ansambļa vadītāju Staņislavu Skudiķi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekšējā pieteikšanās uz pasākumiem Rucavā, zvanot 29618492.

Savukārt 13. aprīlī no pulksten 11 Bārtas kultūras namā atvērtās darbnīcas un meistarklases, kurās Bārtas TLMS “Kamolītis” dalībnieki rādīs, kā ievilkt stellēs un aust Bārtas brunčus un kā adīt Bārtas cimdus. Interesentiem pieteikties līdz 10. aprīlim, zvanot 26438551 vai 26652109. Dalībnieku skaits ierobežots.

No pulksten 12 līdz 15 Vecpils kultūras centrā dubultcimdu un dubultzeķu adīšanas meistarklase ar Aivu Dzenīti. Līdzi ņemt zeķu adāmadatas un dziju. Pieteikšanās līdz 10. aprīlim, zvanot 26344350.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No pulksten 16 līdz 19 Aizputes TLMS “Kamolītis” jostu aušanas meistarklase. Pieteikšanās, zvanot 29579939.

Foto: Publikācijas

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.