Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Pasākumu norise un kultūrvietu darbība turpināsies epidemioloģiski drošajā režīmā

Līdz ar ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 28.janvārim valdība šodien lēma ļaut pasākumiem un kultūrvietām turpināt darboties epidemioloģiski drošajā režīmā, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijā (KM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumi un kultūras pakalpojumi klātienē arvien sniedzami un pieejami tikai ar derīgu vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu.

Papildus ikviens tiek aicināts gan darba vietā, gan publiskās vietās, kā arī apmeklējot pasākumus vai kultūrvietas, lietot medicīniskās sejas maskas vai FFP2 respiratorus. KM norādīja, ka pagaidām konkrēto masku lietošana ir ieteikuma formā, taču to plānots noteikt kā obligātu prasību, tiklīdz valstī būs pieejams pietiekošs šo masku un respiratoru daudzums.

Kultūras pasākumos gan pasākuma organizatoriem, gan viesmāksliniekiem, gan apmeklētājiem jābūt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam. Izņēmums ir bērni bez vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta vai tie bērni, kas ir pārslimojušu pilngadīgu personu pavadībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma apmeklētājiem jāatrodas fiksētās, personalizētās sēdvietās – blakus sēdvietās var atrasties ne vairāk kā divas personas no dažādām mājsaimniecībām vai līdz desmit personām, tostarp četri pieaugušie un seši bērni, no vienas mājsaimniecības. Starp katrām blakus esošajām sēdvietām ir jānodrošina ne mazāk kā divu sēdvietu distance vai aizsargbarjera.

KM norādīja, ka sēdvietas rindās tiek izkārtotas pamīšus, lai nevienam no līdzās sēdošajiem neviens nesēž ne priekšā, ne aizmugurē. Attiecīgi, ja kopā sēž desmit cilvēki, ir jāatstāj brīvas desmit vietas šai grupai priekšējā un aizmugurējā rindā.

Pasākuma laikā nav pieļaujama apmeklētāju vai personāla drūzmēšanās, un ārpus sēdvietām jānodrošina divu metru distance. Turklāt nav pieļaujama to apmeklētāju tikšanās, kuri atrodas dažādos norobežotos sektoros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma rīkotājs nodrošina biļešu personalizāciju, iekļaujot tajā apmeklētāja vārdu, uzvārdu, kontakttālruni un konkrēto sēdvietu pasākumā. Konkrēto informāciju pasākuma rīkotājs glabā vienu mēnesi un to nodod Slimību profilakses un kontroles centram pēc tā pieprasījuma.

Tāpat kā iepriekš maksimālais pieļaujamais apmeklētāju skaits kultūras pasākumos saglabājas līdz 500 personām. Saglabājas arī iespēja nepilngadīgiem bērniem pasākumus apmeklēt kopā ar pieaugušajiem, kuriem ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Bērniem līdz 12 gadu vecumam nav jāveic Covid-19 testi, savukārt bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros.

Kultūrvietās – muzejos, bibliotēkās, arhīvos, kultūras centros, mākslas galerijās, izstāžu zālēs, brīvdabas estrādēs, teātros, koncertzālēs – gan apmeklētājiem, gan darbiniekiem un pakalpojumu sniedzējiem, obligāta ir prasība uzrādīt Covid-19 vakcinācijas vai vīrusa pārslimošanas sertifikātu. Visām personām, izņemot vienas mājsaimniecības pārstāvjus, jāievēro savstarpēja divu metru distance.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt amatiermākslas kolektīvu mēģinājumos joprojām varēs tikties līdz 20 dalībniekiem grupā, kuriem ir Covid-19 sertifikāts, vienai personai nodrošinot ne mazāk kā 15 kvadrātmetrus no mēģinājumam paredzētās telpas platības un ievērojot divu metru distanci. Piepildījums ģērbtuvēs nepārsniedz 25%, un grupas dalībnieku plūsma nedrīkst pārklāties ar citu personu plūsmām.

Kā skaidro KM, bērnu amatierkolektīvi kultūras centros darbojas saskaņā ar Valsts izglītības satura centra izstrādātajām vadlīnijām interešu izglītībai. Amatierkolektīvi nerīko aktivitātes un publiskus vai privātus pasākumus, kuros piedalās personas no citas grupas, klases, kursa vai kolektīva, tai skaitā nedodas uz citu pašvaldību administratīvajām teritorijām.

Arī plašsaziņas līdzekļu raidījumu veidošana, tāpat kā līdz šim, tiek veikta epidemioloģiski drošā vidē. Attiecīgi visiem raidījuma vadītājiem un dalībniekiem jābūt ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātiem.

Taču, lai nodrošinātu skatītājiem nepārprotamu un viegli uztveramu informāciju plašsaziņas līdzekļu raidījumu veidošanas laikā, sejas masku var nelietot, ja raidījumā piedalās ne vairāk kā 20 dalībnieki. Tāpat masku var nelietot, ja tiek ievērotas visas normatīvajā regulējumā noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, starp raidījuma dalībniekiem nodrošināta divu metru distance un tiek nodrošināta normatīvajam regulējumam atbilstoša gaisa kvalitāte vai veikta regulāra telpu vēdināšana atbilstoši programmas plānojumam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.