Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība noraida gumijas un plastmasas pārstrādes iekārtas uzstādīšanu Liepājā

Ceturtdien Liepājas domes sēdē deputāti noraidīja LSEZ SIA “DG Termināls” lūgumu par gumijas un plastmasas atkritumu pārstrādes iekārtas uzstādīšanu Liepājā, Pulvera ielā, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība, izvērtējot Vides pārraudzības valsts biroja atzinumu par uzņēmuma ierosināto ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu un, ņemot vērā sabiedrības viedokli, lēma neakceptēt gumijas un plastmasas atkritumu pārstrādes iekārtas uzstādīšanu Liepājā, bet otru uzņēmuma lūgumu attiecībā uz naftas un ķīmisko produktu pārkraušanas apjomu un naftas produktu atkritumu reģenerācijas apjomu palielināšanu – akceptēt, ja tiek izpildīti visi Vides pārraudzības valsts biroja atzinumā noteiktie obligātie un papildu nosacījumi.

Ietekmes uz vidi novērtējuma procesa laikā no 2021.gada līdz 2023.gadam notika trīs sabiedriskās apspriešanas, kurās piedalījās 57 interesenti. Iedzīvotāji apspriešanas laikā pauduši satraukumu par paredzētās darbības sagaidāmo ietekmi uz apkārtējo vidi, tostarp trokšņa un smaku līmeņa palielināšanos, ietekmi uz cilvēku veselību.

Apspriešanas laikā saņemti arī AS “UPB” un SIA “ZAB precinieks” iesniegumi, kuros izteikts viedoklis par paredzētās darbības īstenošanas vietas izvēli un tehnoloģisko risinājumu, vērsta uzmanība reģenerācijas procesa atbilstībai gala produkta kritērijiem un teritorijas izmantošanai atbilstoši plānojumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat Liepājas pašvaldībā tika saņemts kolektīvais iesniegums, kurā 814 personas ir pret atkritumu pārstrādes iekārtas uzstādīšanu Liepājā.

Par gumijas un plastmasas atkritumu pārstrādes iekārtas uzstādīšanu Liepājā, kā arī par izmaiņām esošajā piesārņojošajā darbā, palielinot naftas produktu atkritumu reģenerācijas apjomus, naftas un ķīmisko produktu pārkraušanas apjomus, pašvaldība pagājušā gada novembrī saņēma Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas SIA “DG Termināls” iesniegumu, kurā uzņēmums informēja pašvaldību, ka tas ir saņēmis Vides pārraudzības valsts biroja atzinumu par uzņēmuma ierosināto ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu un lūdz saskaņā ar likuma “Par ietekmes uz vidi novērtējumu” 22. panta pirmo daļu pieņemt lēmumu par darbības akceptu.

Pašvaldība pērn decembrī informēja uzņēmumu, ka, ņemot vērā darbības komplicēto raksturu un sarežģītību, pašvaldībai dokumentu izvērtēšanai un lēmuma pieņemšanai objektīvi nepieciešams ilgāks laiks, jo no izsvērta un pamatota novērtējuma ir atkarīga gan sabiedrības interešu aizsardzība, gan arī paredzētās darbības iespējamie īstenošanas nosacījumi. Tādejādi iesnieguma izskatīšanas termiņu pagarināja uz laiku līdz šā gada 12.aprīlim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, lejamkravu pārkraušanas un uzglabāšanas uzņēmuma SIA “DG Termināls” apgrozījums pagājušajā gadā bija 5,561 miljons eiro, kas ir par 0,8% mazāk nekā 2022.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa palielinājās 2,5 reizes – līdz 630 841 eiro.

Uzņēmums reģistrēts 2000.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,423 miljoni eiro. Kompānijas “DG Termināls” vienīgais īpašnieks ir Aivars Millers.

Foto – Liepaja.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.