Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Pavļuts: Mums vēl jāsavakcinē ap 100 000 senioru

Patlaban valstī vēl ir aptuveni 100 000 senioru, kurus būtu jāsavakcinē pret Covid-19, lai sasniegtu augstu aptveri šajās iedzīvotāju grupās, trešdien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To sasniegt, pēc Pavļuta sacītā, ir izaicinošs mērķis, taču ministrs norāda, ka tiks darīts viss, lai to panāktu, vēsta LETA.

“Pieaugums šajās [senioru] grupās ir relatīvi straujš, it īpaši tajās, kur ir zemāka aptvere – tie ir 80 gadīgie un 90 gadīgie, bet tur vēl daudz darāms. Mums kopumā šobrīd, pēc datiem, ir aptuveni 138 000 nevakcinētu senioru. Varbūt ir nedaudz mazāk, jo tomēr arī dabiskā mirstība samazina šo skaitli – to mēs noprecizēsim -, bet nu nosacīti mums ir jāsavakcinē vēl 90 000 līdz 100 000 senioru – jo ātrāk, jo labāk” sacīja ministrs.

Tādēļ arī Pavļuts plāno vērsties koalīcijā un valdībā ar priekšlikumiem par to, kā turpināt stimulēt senioru vakcināciju. Vaicāts, kādi motivācijas pasākumi plānoti, politiķis sacīja, ka patlaban būtiski ir divi virzieni – finanšu stimuli mājas vakcinācijas veicējiem un riska grupu balstvakcinācijas nodrošināšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tādējādi šo prioritāšu kontekstā iecerēts motivēt ārstniecības iestādes, kuras veic mājas vakcināciju, maksimāli novirzīt resursus šim vakcinācijas veidam, kā arī tiek apsvērta iespēja palielināt mājas vakcinācijas tarifu arī ārstniecības iestādēm.

Pēc otrdienas valdības sēdē ministra sniegtās informācijas, līdz 15.novembrim no kopumā 281 609 iedzīvotājiem vecumā virs 70 gadiem vakcinēti ar vismaz vienu devu ir 193 864 jeb 68,8%.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.