Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Pazeminoties gaisa temperatūrai, pieaug apmeklētāju skaits Liepājas nakts patversmē

Pazeminoties gaisa temperatūrai, pieaug apmeklētāju skaits Liepājas nakts patversmē, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja oktobrī nakts patversmē vidēji uzturējās ap 50 cilvēku, tad pašlaik – vidēji 80, zemākā līmeņa patversmē – 15. Tiek prognozēts, ka patversmes apmeklētāju skaits varētu vēl pieaugt.

Kā norāda nakts patversmes vadītāja Oksana Martinova, pēdējās nedēļas laikā nākuši klāt astoņi jauni klienti. Šogad esot vērojams, ka ierodas vairāk jaunu un iepriekš patversmē neredzētu cilvēku, kuri nav ilgstoši klaidoņi, bet dažādu citu apstākļu dēļ palikuši bez pajumtes.

Cilvēkiem bez pastāvīgas dzīves vietas, kuri bieži izvēlas pamestas mājas, šķūnīšus vai kāpņu telpas, joprojām ir iespēja vērsties pēc palīdzības patversmē un pārnakšņot siltumā, aicina patversmes vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieredze rāda, ka arī īpaši liela sala laikā, kad bijis lielāks klientu pieplūdums, nakts patversmē vietu pietiek visiem bez pajumtes palikušajiem. Pavisam patversmē iespējams izmitināt līdz 120 cilvēkiem, zemākā līmeņa patversmē – 25 cilvēkus.

Vadītāja atgādina, ka nakts patversmē tiek uzņemti cilvēki bez noteiktas dzīvesvietas, kuru pēdējā deklarētā dzīvesvieta ir Liepājā. Patversmē var saņemt naktsmītni, vakariņas, brokastis, personiskās higiēnas iespējas un sociālā darbinieka konsultācijas. Patversmē telpas ir nesen izremontētas, tās tiek regulāri dezinficētas un uzturētas labā kārtībā.

Ja cilvēks ir lietojis alkoholu, ir iespēja pārlaist nakti zemākā līmeņa patversmē pavisam vienkāršos apstākļos – bez gultām un ēdināšanas, bet ar apsildāmām grīdām, matračiem, vannas istabu un tualeti. Zemākā līmeņa patversmes klienti var tikt uzņemti arī lielajā patversmē ar nosacījumu, ja viņi atturas no alkohola lietošanas un apmeklē atkarību profilakses centru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pieteiktos patversmē, jāvēršas Flotes ielā 7, sētas pusē, uzrādot personu apliecinošu dokumentu – vēlams darba dienās laikā no plkst.10 līdz 12 vai no plkst.14 līdz 16. Taču, ja rodas vajadzība pēc naktsmītnes aukstā laikā ārpus noteiktā darba laika, visu diennakti iespējams sazvanīt nakts patversmes dežurantu pa tālruni 63 488 108. Tādā gadījumā cilvēks var pārnakšņot un dokumentus noformēt nākamajā dienā.

Apmeklētāji patversmē tiek ielaisti no plkst.18, zemākā līmeņa patversmē – no plkst.19. Uzturēšanās laiks patversmē ir līdz 60 dienām. Ja persona aktīvi iesaistās savu problēmu risināšanā, termiņu var pagarināt.

Lai samazinātu pilsētā bezpajumtnieku skaitu, Liepājas pašvaldība kopš šā gada 1.augusta sadarbībā ar Sabiedrības Integrācijas fondu iesaistījusies arī pilotprojektā “Atbalsta pasākumu sniegšana bezpajumtniekiem”. Projektā desmit apņēmīgākie bijušie Nakts patversmes klienti kopš rudens mēģina sākt patstāvīgu dzīvi sadarbībā ar mentoriem pašvaldības ierādītos vienistabas dzīvokļos Karostā, Zaļā birzē un Tosmarē.

Pašvaldība arī aicina iedzīvotājus nepaiet vienaldzīgi garām cilvēkiem, kuri aukstumā uz ielas vai pamestās ēkās atrodas bezpalīdzīgā stāvoklī, ziņojot Pašvaldības policijai uz diennakts telefonu 63 420 269.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.