Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Paziņoti ikgadējā konkursa “Laukiem būt” uzvarētāji

Paziņoti ikgadējā biznesa ideju konkursa “Laukiem būt” uzvarētāji, aģentūru LETA informēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā (LLKC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā konkursā tika iesniegtas 43 biznesa idejas, pusfinālā startēja 41, bet finālā iekļuva 18 jauniešu idejas.

Kategorijā “Lauksaimniecība un pievienotās vērtības radīšana (pārtikas pārstrāde)” pirmo vietu ieguva Jolanta Smane ar biznesa ideju par kazas siera ražotnes izveidi, kamēr otrajā vietā ierindojās Ieva Cibuļska ar sparģeļu audzēšanas un sparģeļu produktu mājražošanas biznesa ideju.

Tikmēr trešo vietu ieņēma Alise Greiziņa ar projektu “Ilgmūžīgi sausie ziedi un floristikas materiāli”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceturtajā vietā ierindojās Evelīna Rudzīte ar konditorejas “Evelīnas kūkas” izveidi, piektajā – Kristiāna Griķe un projekts “Efektīva medus fasēšana”, bet sestajā – Signe Žuka ar ieceri par ķiploku pārstrādes produktiem un dāvanu komplektiem.

Kategorijā “Nelauksaimniecība – pakalpojumi” pirmo vietu ieņēma Laura Rītiņa ar ideju par mobilo dārza kafejnīcu, otrajā – Arta Kalniņa ar viesību stikla namiņu “Unma”, bet trešajā vietā bija Jānis Oskars Darčiks ar projektu “Koku kopšana, zāģēšana izbraukumos pie klienta un kokmateriālu tirgošana”.

Ceturtajā vietā kategorijā “Nelauksaimniecība – pakalpojumi” ierindojās Marta Elizabete Vaišļa ar ideju par vasaras nometi bērniem “Aristo”, piektajā vietā bija Roberts Kaķis ar projektu “Energoefektivitātes izvērtējums lauku uzņēmējiem, ieteikumu izstrāde”, bet sesto vietu ieņēma Inese Brūvere ar ideju par pastaigu taku pirts tematikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kategorijā “Nelauksaimniecība – ražošana” pirmo vietu ieņēma Linda Timpare un viņas ideja par attīstošiem un izglītojošiem koka materiāliem bērniem ar uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu, otrajā vietā ierindojās Zanda Kezika, kuras biznesa ideja ir koka kalendāri bērniem, kamēr trešo vietu ieņēma Guna Egle ar sapņu ķērājiem un to meistarklasēm.

Tikmēr kategorijas ceturtajā vietā ierindojās Beatrise Strausmane ar ideju “Uguns iekuri”, piektajā – Linda Gailāne ar ideju “Ilgtspējīgas, kompaktas galda spēles no ādas izstrādājumiem, folijdrukā”, bet sestajā – Zanda Arnicāne ar biznesa plānu par koka organizatoru izgatavošanu.

Pasākums tiek īstenots Valsts Kopējā Lauksaimniecības politikas tīkla aktivitāšu ietvaros. Konkursa kopējais balvu fonds ir 20 000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa mērķis ir veicināt lauku teritoriju attīstību, atbalstot jauniešus un jaunos uzņēmējus lauku teritorijās uzņēmējdarbības idejas vai sabiedriskas aktivitātes īstenošanā vai attīstībā.

LLKC darbojas kopš 1991.gada un ir lielākais lauku konsultāciju sniedzējs Latvijā. Tā mērķis ir, apzinoties atbildību par lauku vidi, veicināt lauku labklājību, nodrošinot klientiem pieejamību zināšanām, konsultācijām un citiem ar nozari saistītiem pakalpojumiem.

Foto – Uģis Avots

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.