Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Pēc iedzīvotāju ierosinājumiem tiks veikti papildinājumi Liepājas pilsētas un Dienvidkurzemes novada attīstības dokumentos

Foto – Kārlis Volkovskis

Liepājas pilsētas un Dienvidkurzemes novada pašvaldības speciālisti ir apkopojuši visus iedzīvotāju iesniegtos priekšlikumus un komentārus, kas saņemti Liepājas un Dienvidkurzemes novada attīstības programmas 1. redakcijas publiskās apspriešanas laikā. Kopumā saņemti 527 priekšlikumi un komentāri, no kuriem daļa jau ir iekļauta topošās attīstības programmas gala redakcijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā gan Liepājas valstspilsētā, gan Dienvidkurzemes novadā tika organizētas 16 tematiskās sanāksmes (astoņas atsevišķas sapulces gan Liepājā, gan Dienvidkurzemes novadā par vienotu tematiku). Tajās piedalījās vairāk nekā 950 klausītāju. No tiem 51 % klausītāju piedalījās Liepājas valstspilsētas organizētajās sapulcēs un 49 % klausītāju – Dienvidkurzemes novada sapulcēs.

Visapmeklētākās sabiedriskās apspriedes bija par tēmu “Dzīves vide un daba” – abās sanāksmēs par šo tēmu kopskaitā piedalījās 188 klausītāji, par tēmu “Kultūrvide, tūrisms un sports” – 168 klausītāji, bet tēmu “Sociālā palīdzība, pakalpojumi un atbalsts” noklausījās 132 klausītāji.

Publiskās apspriešanas laikā iedzīvotājiem tiešsaistē Facebook vai Zoom platformās bija iespēja izteikt savus jautājumus, iebildumus un sniegt priekšlikumus, tāpat savus komentārus varēja iesniegt elektroniski e-pastā vai klātienē pašvaldību administrācijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā tika saņemti 527 priekšlikumi un komentāri gan no iedzīvotājiem, gan biedrībām, ministrijām un valsts institūcijām. Tie visi ir fiksēti un apkopoti vienkopus pārskata par sabiedrības līdzdalību dokumentā.

Dokuments “Pārskats par sabiedrības līdzdalību” pieejams Liepājas pašvaldības mājaslapā: https://www.liepaja.lv/dokumenti/liepajas-valstspilsetas-un-dienvidkurzemes-novada-kopigo-planosanas-dokumentu-1-redakcijas/

Daļa no izteiktajiem priekšlikumiem jau ir ņemti vērā. Vienlaikus joprojām notiek vairāku priekšlikumu izvērtēšana par to iekļaušanu gala dokumentu izstrādē. Pēc visu priekšlikumu izvērtēšanas tiks sniegts pamatojums par katru saņemto komentāru. Izvērsts materiāls taps līdz ar plānošanas dokumentu gala redakcijas apstiprināšanu.

Atgādinām, ka publiskā apspriešana Liepājā un Dienvidkurzemes novadā norisinājās no 2021. gada 19. novembra līdz 20. decembrim. Ņemot vērā valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, tikšanās notika attālināti tiešsaistes formātā Facobook vai Zoom platformās. Tiešraižu laikā iedzīvotājiem bija iespēja uzdot savus jautājumus un sniegt priekšlikumus, tāpat savus komentārus varēja iesniegt e-pastā un klātienē pašvaldību administrācijās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.