Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Pēc ierašanās Pekinā Latvijas delegācijā konstatēts Covid-19 gadījums un vēl četri pārstāvji atzīti par kontaktpersonām

Foto – Ilmārs Znotiņš/LOK

Pēc ierašanās 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu mājvietā Latvijas delegācijā konstatēts viens Covid-19 gadījums un vēl četri pārstāvji atzīti par kontaktpersonām, aģentūrai LETA apstiprināja Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) vecākā eksperte sporta jautājumos Marita Vilciņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No sportistiem kontaktpersonas statusā ir Raimo Vīgants, kuram nākamajā svētdienā paredzēts pirmais starts. Visi pieci Latvijas pārstāvji bija delegācijas pirmajā grupā, kas uz Pekinu no Rīgas caur Helsinkiem izlidoja trešdien.

Īsi pēc ierašanās Džandzjagou olimpiskajā ciematā tika saņemta ziņa, ka slēpošanas trenerim Valtam Eidukam ir pozitīvs Covid-19 tests. Trenerim nav nekādu saslimšanas simptomu, taču viņš nekavējoties tika izolēts un pārvietots uz atsevišķu viesnīcu ārpus olimpiskā ciemata.

Viņš tiek testēts katru dienu un ciematā varēs atgriezties, tiklīdz būs iegūti divi negatīvi Covid-19 testi pēc kārtas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kontaktpersonu statusā ir atzīti slēpotājs Vīgants, treneri Jānis Puida un Kristaps Mauriņš, kā arī fizioterapeits Arnis Noveičuks. Visi pašlaik ir izolēti atsevišķās istabiņās vai šim nolūkam paredzētajā ciematā esošajā viesnīcā.

Turpmākās septiņas dienas viņiem Covid-19 testi tiek veikti reizi 12 stundās, ja visi testi ir negatīvi, tiks saņemta atļauja atgriezties ikdienas apritē pie komandas. Saskaņā ar olimpisko spēļu organizatoru rīcības plānu šādos gadījumos kontaktpersonām ar negatīvu Covid-19 nav liegts trenēties, taču distancēšanās jāievēro visu laiku.

Vilciņa norāda, ka Latvijas komanda respektē radušos situāciju un attiecīgi rīkojas, lai iespēju robežās pasargātu viens otru. Tāpat viņa uzsver, ka Pekinas olimpisko spēļu organizētāji ļoti rūpīgi ievēro visus Covid-19 epidemioloģiskās drošības noteikumus un tiem ir pakļauti visi olimpisko spēļu dalībnieki, atbalsta un apkalpojošais personāls.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

96 un 72 stundas pirms lidošanas uz Pekinu katram olimpisko spēļu dalībniekam ir jāveic divi Covid-19 testi un tikai pēc negatīvu testu saņemšanas var doties ceļā. Ierodoties olimpiskajos ciematos, katru dienu Latvija delegācijas dalībniekiem tiek veikti Covid-19 testi, mērīta ķermeņa temperatūra un ik uz soļa viss tiek dezinficēts.

Pekinas olimpiskās spēles norisināsies no 4. līdz 20.februārim.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.