Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Pēc ūdeļu audzētavas “Ceļmalnieki” darbības apturēšanas panākta tās atbrīvošanu no dzīvniekiem

Valsts vides dienests (VVD) pēc ūdeļu audzētavas “Ceļmalnieki” darbības apturēšanas panācis tās atbrīvošanu no dzīvniekiem, aģentūru LETA informēja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Jalinska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par ilgstošiem vides pārkāpumiem un vides piesārņošanu ar kūtsmēsliem VVD 2021.gada novembrī nolēma apturēt SIA “CR 7” dzīvnieku novietnes “Ceļmalnieki” darbību Vērgales pagastā. Pašlaik novietne no dzīvniekiem ir atbrīvota, un piesārņojošā darbība ir pārtraukta.

Kā vēstīts, SIA “CR 7” nebija laikus izpildījis VVD lēmumā noteikto – atbrīvot dzīvnieku novietni no dzīvniekiem līdz šā gada 20.janvārim.

VVD Kurzemes reģionālā vides pārvalde šā gada 31.janvārī uzraudzības pārbaudes laikā konstatēja, ka novietnē bija palikušas vēl 6000 ūdeles, jeb mazāk kā viena ceturtdaļa ūdeļu no sākotnēji konstatētā kažokzvēru skaita – 26 000 ūdeļu. Ņemot vērā, ka uzdotās rīcības nebija veiktas noteiktajos termiņos, un piesārņojošā darbība tika turpināta, VVD pēc pārbaudes piemēroja SIA “CR7” piespiedu naudu 1000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) sniegtās informācijas kopš 21.februāra novietnē dzīvnieki vairs neatrodas.

VVD pārstāve atgādina, ka SIA “CR 7”, veicot piesārņojošo darbību dzīvnieku novietnē, ilgstoši nespēja nodrošināt kūtsmēslu savākšanu un kūtsmēslu uzglabāšanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Neatbilstošas kūtsmēslu apsaimniekošanas rezultātā radās neattīrītie ražošanas notekūdeņi jeb dzīvnieku novietnē uzkrājušies nokrišņu ūdeņi piesārņoti ar vircu un komunālie notekūdeņi jeb sadzīves un ražošanas notekūdeņu sajaukums ilgstoši piesārņota grunts un virszemes ūdenstilpnes, kā arī radīja apdraudējumu pazemes ūdeņiem. Kūtsmēslos esošais fosfors, slāpeklis pārlieku lielos apjomos rada vidē paliekošu piesārņojumu.

VVD lēmums apturēt iekārtas darbību pieņemts kā galējais līdzeklis, jo komersanta darbības rezultātā ilgstoši piesārņota vide, netika veiktas rīcības pārkāpumu novēršanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, 2019.gadā dibinātās SIA “CR 7” apgrozījums 2020.gadā bija 445 457 eiro, peļņa – 99 888 eiro.

Uzņēmums pieder SIA “Crowdestor Investments”, kas savukārt pieder SIA “Crowdestor Security Agent”, kura vienīgais īpašnieks ir pūļa finansējuma piesaistes jomā strādājošais uzņēmējs Jānis Timma.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.