Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Pērn par aptuveni 6% palielinājies vietējo tūristu skaits Liepājā

Foto – Liepaja.lv

Liepājā 2021.gadā par 6,4% pieaudzis Latvijas viesu skaits, bet ārvalstu tūristu skaits sarucis par 43,8%, atsaucoties uz Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopoto informāciju, aģentūru LETA informēja Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā Liepājā pērn nakšņojuši 79 195 tūristi, kas ir par 9,1% mazāk nekā 2020.gadā.

Vidējais uzturēšanās ilgums Liepājas naktsmītnēs bija 1,74 naktis, kas ir par 0,1 nakti vairāk nekā gadu iepriekš. Kopējais Liepājas naktsmītnēs pavadīto nakšu skaits 2021.gadā samazinājies par 4,3% un sasniedza 137 544 naktis.

Gada vidējais Liepājas naktsmītņu numuru noslogojums 2021.gadā bija aptuveni 32%, bet gultasvietu noslogojums aptuveni 24%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Augstākais naktsmītņu noslogojums Liepājā bija jūlijā, kad vidēji pilsētā bija aizpildīti aptuveni 67% naktsmītņu numuru un 53,5% gultasvietu.

“Pērnais gads tūrisma nozarē pagājis ar darbības ierobežojumiem un lielā neziņā. Neskatoties uz to, Liepājā nav notikušas lielas izmaiņas nakšņošanas un ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju skaitā, ir pat atvērtas vairākas jaunas ēdināšanas vietas un nelielas naktsmītnes,” norāda SIA “Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs” vadītāja Sintija Pusaudze.

Pēc viņas paustā, arī aktīvās atpūtas uzņēmumi un kultūras vietas turpinājušas darbību atļautajā režīmā, kas ļāvis noturēt stabilu interesi par Liepāju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas tūristu vidū Liepāja bijusi iecienīts galamērķis – no marta līdz augustam un decembrī nakšņotāju skaits ir pieaudzis salīdzinājumā ar 2020.gadu, savukārt no septembra līdz decembrim palielinājies ārvalstu tūristu skaits.

Visvairāk viesu ir bijis no Lietuvas – 58,24% no visiem ārvalstu nakšņotājiem. Otrajā vietā atgriezusies Vācija ar 11,1%, tai seko Igaunija ar 6,8%, Polija ar – 5,7%, Krievija ar 5%, Dānija ar 3,7%, Lielbritānija ar 2,5% un Itālija ar 2,1%.

Kopumā 2021.gadā Liepājā nakšņojuši viesi no 82 pasaules valstīm. 2020.gadā tās bija 84 valstis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn Liepājas ostā uzņemtas 174 jahtas no 13 valstīm ar 563 apkalpes locekļiem. Visbiežāk ieradušās jahtas no Vācijas, Lietuvas, Polijas, Latvijas un Somijas. Vistālākie viesi bija ieradušies no Karību jūras salas Dominikas.

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā 2021.gadā klātienē apkalpoti 7160 apmeklētāji.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.