Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Pie Liepājas notekūdeņu attīrīšanas iekārtām par 6,36 miljoniem eiro izbūvēta krasta aizsargbūve – būna

Piektdien Liepājas pilsētas būvvaldes komisija pieņēmusi ekspluatācijā par 6,36 miljoniem eiro izbūvēto krasta aizsargbūvi – būnu, kas izbūvēta, lai pasargātu Liepājas pilsētas notekūdens attīrīšanas iekārtas no apdraudējuma, ko rada jūras krasta erozija, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz ziemeļiem no Liepājas pilsētas notekūdens attīrīšanas iekārtām perpendikulāri krastam ir izbūvēta 225 metru gara jūras krasta aizsargbūve – būna jeb mols. Daļa no būnas – 177 metri – iestiepjas jūrā. Būna ir veidota no ģeotekstila caurulēm ar diametru divi un trīs metri, kas piepildītas ar smiltīm. Ar smiltīm pildītās caurules ir pārklātas ar akmens krāvumu, kas tās pasargā no bojājumiem.

Būna izbūvēta, īstenojot projektu “Būnas izbūve Baltijas jūrā”. Projekta mērķis ir novērst jūras krasta erozijas izraisīto apdraudējumu publiskās infrastruktūras objektam – Liepājas pilsētas notekūdens attīrīšanas iekārtām, saglabājot to pastāvēšanu un saimnieciskās darbības konkurētspēju, novēršot iespējamo vides un jūras piesārņojumu un nodrošinot iedzīvotājiem kvalitatīvu dzīves vidi. Kā novērots projekta īstenošanas gaitā, pludmales krasts pie notekūdeņu attīrīšanas iekārtām jau ir nedaudz pieaudzis.

Būvdarbi tika sākti 2021.gada 13.maijā un pabeigti 2022.gada 15.decembrī. Darbus veica AS “LNK Industries” atbildīgā būvdarbu vadītāja Vadima Bogdanova pārraudzībā. Būvuzraudzību nodrošināja SIA “Isliena V”, atbildīgie būvuzraugi – Armands Bankovs un Dairis Sanders. Autoruzraudzību veica SIA “HT-Konsaltings”, autoruzraugs Leonīds Ļakmunds.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 6,36 miljoni eiro, no kurām Eiropas reģionālās attīstības fonda finansējums – 4,7 miljoni eiro, Liepājas pilsētas līdzfinansējums – 1,48 miljoni eiro un valsts līdzfinansējums – 206 000 eiro.

Foto: AS “LNK Industries”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.