Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Pieminot Barikāžu aizstāvjus, Dienvidkurzemes novadā aicina uz pasākumu Bunkā

Atminoties 1991. gada Barikāžu laika spraigos notikumus un godinot barikāžu aizstāvjus, 20. janvārī pulksten 18 Dienvidkurzemes novads aicina ikvienu barikāžu dalībnieku un viņu ģimenes locekļus uz kopīgu pasākumu Bunkas kultūras namā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  1. gada janvāra notikumi Rīgā mūsu tautai bija nozīmīgs laiks, kas saliedēja tautiešus, lai aizstāvētu atjaunotās Latvijas neatkarību un savu brīvību, ceļot barikādes Vecrīgas ielās. Tāpēc šogad, atzīmējot barikāžu 32. gadadienu, Bunkas kultūras namā uzstāsies grupa “Miera vējos”, bet pie barikāžu simbola – ugunskura – atmiņu stāsti un sarunas, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

“Vienosimies visi pie kopēja atmiņu ugunskura, dzersim karstu tēju, atcerēsimies, stāstīsim un apzināsimies, cik liela nozīme mums visiem un mūsu valstij bija 1991. gada notikumi. Nekad neaizmirsīsim tās aukstās sniegotās naktis, kurās siltumu guvām no ugunskuriem un, galvenokārt, no cilvēku sirds siltuma un savstarpējās vienotības. Un atkal jau uzdosim sev jautājumu – vai vēlreiz ietu barikādēs, ja vajadzētu? Bet es zinu, ka atbilde būs jā!” pārdomās dalās Bunkas pagasta kultūras darba organizatore Svetlana Grinberga.

Pieteikšanas uz pasākumu un uzziņas pie Dienvidkurzemes novada pilsētu un pagastu kultūras darbu organizatoriem līdz 10. janvārim!

Barikāžu dienas atceres ugunskuru iedegsies arī citviet novadā, bet Durbē un Nīcā varēs noskatīties Viestura Kairiša filmu “Janvāris”.

Foto – Ilgvars Gradovskis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.