Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Piešķirta licence Liepājas ZIIC interešu izglītības programmai “Vides pārvaldība II”

Publicitātes foto

Šomēnes licencēta Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra (ZIIC) projektā “Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā” otrā izstrādātā interešu izglītības programma “Vides pārvaldība II” skolēniem vecuma grupā no 11 līdz 18 gadiem, aģentūru LETA informēja Izglītības pārvaldes vadītājas palīdze komunikācijas jautājumos Renāte Meļķe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dabas mājas vides eksperte Sniedze Više norāda, ka otrā programma no iepriekšējās atšķiras ar to, ka nodarbībās ir vēl vairāk integrētas un izmantotas metodes, kuras ir balstītas uz sadarbības partneru – Jaermuseet reģionālā muzeja Norvēģijā un Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes – uzkrāto pieredzi un zināšanām. Ļoti iespējams, ka dažas no tām būs jauninājums un vienreizēja pieredze Latvijā, kuru galvenais mērķis ir skolēnos rosināt interesi par STEM un vides zinātņu jomu. Galvenais uzsvars likts uz skolēnu iespēju praktiski darboties, pētīt un izzināt tādas zinātnes jomas kā hidrobioloģija, entomoloģija, ekotehnoloģija, ģeogrāfija, ģeoloģija, anatomija un citām, tādā veidā teorētiskās zināšanas savienot ar praksē balstītu darbību.

Šajā programmā ir iekļautas četras dažādas nodarbības – “Cilvēka iekšējie orgāni”, kuras aprobācija patlaban norisinās tiešsaistē, savukārt nodarbības “Biotehnoloģija”, “Zemes slāņu izpēte” un “Zooloģija zem lupas” skolēniem būs iespēja apgūt nākamajā gadā. Katra nodarbība izstrādāta unikāla, interaktīva, ar tehnoloģisko elementu iesaisti, kā arī mācību procesā izmantos dažādas instalācijas Dabas mājā, lai pievērstu skolēnu interesi starpdisciplinārai zinātnes nozarei, kas pēta dabas sistēmas un to mijiedarbību ar cilvēku vidi.

Interešu izglītības programmu “Vides pārvaldība II” izstrādā projektā “Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā”, kuru finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu programma “Pētniecība un izglītība”. Tā kopējās izmaksas ir 986 049 eiro, no kurām 754 327 eiro ir Norvēģijas grantu līdzfinansējums, 133 117 eiro Latvijas valsts budžeta līdzfinansējumus, bet 98 605 eiro Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.