Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Pirmdien noslēgsies pieteikšanās konkursam “FIZMIX Eksperiments”

Publicitātes foto

Pirmdien, 14. februārī noslēgsies pieteikšanās AS “Latvenergo” rīkotajam fizikas erudīcijas konkursam “FIZMIX Eksperiments”, tādēļ vēl pēdējās dienas 8. un 9. klašu skolēni un skolotāji aicināti veidot komandas un pieteikties. Piedaloties konkursā, skolēniem būs iespēja iepazīt nākotnes enerģiju, kā arī sacensties par vērtīgām balvām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai piedalītos ”FIZMIX Eksperimentā”, jāizveido komanda, kurā ir pieci 8. un/vai 9. klašu skolēni un viens skolotājs – konsultants, un tā jāreģistrē vietnē www.fizmix.lv/eksperiments. Viens skolotājs drīkst būt konsultants vairākām komandām. Tā kā šogad tiek turpināta aizvadītajā gadā iesāktā tradīcija pasniegt balvu ”FIZMIX Skolotājs”, aizpildot reģistrācijas anketu, skolotāji aicināti pieteikties konkursam par titula un galvenās balvas saņemšanu, portālu “ReKurZeme” informē konkursa koordinatore Lelde Bukovska.

Šogad konkursā īpaša uzmanība tiks veltīta enerģētikas jomai un tās nākotnei. Jaunieši, pildot teorētiskus un praktiskus uzdevumus, gūs zināšanas par energoefektivitāti un enerģijas ieguvi no atjaunīgajiem resursiem, kas Latvijā ieņem arvien būtiskāku lomu. Konkursā iesaistīsies trīs iedvesmotāji, kuru ikdiena nav iedomājama bez fizikas zināšanām un saules, vēja enerģijas un energoefektīvu risinājumu pielietošanas ikdienā, savukārt konkursa uzdevumus gatavos jau pazīstama fizikas ekspertu komanda. Šī gada jaunums konkursa saturā – uzdevumi komandas saliedēšanai, kas parādīs, cik daudz var paveikt vienota un spēcīga komanda.

  1. februārī sāksies konkursa atlases kārta, kurā visas komandas, kas reģistrējušās konkursam, sacentīsies par iespēju iekļūt pusfinālā. Tajā piedalīsies katra Latvijas reģiona un Rīgas pilsētas 10 labākās komandas, kopā 60 komandas, kas atlases kārtā būs ieguvušas visvairāk punktu. Savukārt finālā, kā ierasts, par uzvaru cīnīsies 7 komandas – pa vienai no katra reģiona un Rīgas pilsētas, kā arī papildu komanda ar augstāko punktu skaitu neatkarīgi no reģionālās piederības. Plašāka informācija pieejama konkursa nolikumā: https://ej.uz/fizmix-eksperiments-nolikums.

Konkurss ir pielīdzināts atklātajai mācību olimpiādei, kas sniedz iespēju skolēniem un skolotājiem saņemt novērtējumu par konkursā ieguldīto darbu arī savās pašvaldībās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.