Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Pirmo reizi Grobiņā norisināsies starptautiskais amatierteātru festivāls

Priekules amatierteātris ar izrādi “Vella kalpi”. Foto – Uldis Dobelis

Grobiņas pilsētas svētku laikā sestdien, 25. maijā, visas dienas garumā dažādas pilsētas vietās norisināsies pirmais Starptautiskais amatierteātru festivāls Kurzemē “Dzērvju spēles”, piedaloties amatierteātru kolektīviem no Dienvidkurzemes novada, Saldus novada, Liepājas un Kretingas (Lietuva), portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā skaidro režisore un viena no festivāla autorēm Daina Kandevica, tad ideja par amatierteātru festivālu nav jaunums, jo iepriekš Latvijā, piemēram, Limbažos, šāds festivāls jau ir norisinājies. “Kurzemes reģionā festivāls noritēs pirmo reizi un Grobiņas pilsētas svētki likās ļoti piemērots laiks, jo pilsēta kļūs par vienu lielu teātra laukumu.”

Festivālā piedalīsies 11 amatierteātru (AT) kolektīvi, kas pārstāv dažādus žanrus. “Būs gan komēdijas, gan drāmas, gan bērnu izrādes – kā skeči, jo vides teātra īpatnība ir tā, ka izrāde nedrīkst būt pārāk gara. Un tas viss pilsētvidē,” stāsta D. Kandevica.

Teātra festivālā piedalīsies Priekules AT ar izrādi “Vella kalpi”, Kretingas AT ar izrādi “Teika”, Saldus AT ar izrādi “Zvaigznīte uz zemi”, Vērgales AT ar izrādi “Vinnijs Pūks un draugi”, Grobiņas SIC teātra pulciņš ar izrādi “Rakšana”, Nīcas AT “Dullā Paulīne”, Vecpils AT “Pūtēja”, Grobiņas pagasta AT ar izrādi “Zaļā krūze”, Lieģu AT “Čārlija krustmāte”, Brocēnu AT “Soliņš”, Liepājas Tautas teātris ar izrādi “Kā kutēja dvēsele!”. Vakara pasākumā pie ugunskura uzstāsies postfolka grupa “Piemares kurši”.

Festivāla vizuālā tēla kopsaucēju veidojis scenogrāfs un Priekules amatierteātra režisors Varis Siliņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.