Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Pirmo reizi Latvijā novērota gredzenpīle

Gredzenpīle attēla centrā, cekulpīles – sānos, Sātiņu dīķi. Foto: Ainars Mankus.

Ceturtdien, 14. aprīlī, pirmo reizi Latvijā novērota jauna putnu suga – gredzenpīle Aythya collaris. Putnu Sātiņu zivju dīķos Saldus novadā novēroja putnu vērotājs Māris Jaunzemis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sātiņos novērotais putns bija gredzenpīles mātīte, kas uzturējās barā ar cekulpīlēm un brūnkakļiem. Galvenās noteikšanas pazīmes ir galvas un knābja zīmējums – tumša galvas virspuse, gaišāks vaigs, gaišs vertikāls laukums knābja pamatnē, kā arī gaiša josla pirms knābja gala. Līdzīgākā šai pīlei ir brūnkakļa mātīte, kura atšķiras ar galvas un knābja formu, galvas krāsojums nav tik kontrastains un uz knābja nav gaišās joslas, portālu “ReKurZeme” informē Latvijas Ornitoloģijas biedrības komunikācijas konsultante Kitija Balcare.

Gredzenpīle sastopama Ziemeļamerikā – ligzdo Kanādā, ASV ziemeļos un Aļaskas centrālajā daļā. Tā ziemo uz dienvidiem no ligzdošanas reģiona, pārsvarā gar okeānu piekrasti, Floridā, Meksikas līča piekrastē, mazākā skaitā iekšzemē. Atsevišķi īpatņi katru gadu tiek novēroti arī dažādās Eiropas valstīs, piemēram, Zviedrijā ir vismaz 64 novērojumi un kopš 2006. gada šīs sugas novērojumus vairs neizvērtē retumu komisija, Somijā ir vairāk par 20 novērojumiem, Polijā suga tiek klasificēta kā neregulāra ieceļotāja, savukārt Igaunijā gredzenpīle ir novērota vienu reizi 2009. gadā, bet Lietuvā līdz šim novērojumi nav reģistrēti.

Ikviens ir aicināts ziņot par putnu novērojumiem portālā Dabasdati.lv arī gadījumā, ja novērotā putna sugu pašu spēkiem nav iespējams noteikt, pievienojot pazīmi “nenoteikts”. Ja novērojums ir fiksēts fotoattēlā, putna sugu palīdzēs noteikt portāla Dabasdati.lv eksperti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.