Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Policija jaunā mācību gada sākumā pievērsīs pastiprinātu uzmanību satiksmes drošībai

Valsts policija (VP) septembrī līdz ar jaunā mācību gada sākšanos pievērsīs pastiprinātu uzmanību satiksmes drošībai, aģentūrai LETA norādīja policijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Septembrī policija pievērsīs pastiprinātu uzmanību gājēju pienākumu ievērošanai, drošības jostu un bērnu sēdeklīšu izmatošanai, kā arī elektroskrejriteņu drošai un pareizai ekspluatācijai.

Tāpat policija uzmanīs to, vai transportlīdzekļa vadītāji nebrauc agresīvi un reibumā.

Ceturtdien VP visos reģionos, tostarp Rīgas reģionā, sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju (RPP) uzraudzīs, vai nepilngadīgie nelieto alkoholu un citas apreibinošas vielas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sākoties jaunajam mācību gadam, policija aicina vecākus pārrunāt drošības padomus ar savām atvasēm, kā arī skolotājiem ar skolēniem kopā atkārtot drošības noteikumus, lai jaunais mācību gads aizritētu bez liekām raizēm un starpgadījumiem.

Lai skolēns varētu sevi pasargāt un netiktu apdraudēti apkārtējie satiksmes dalībnieki, vecākiem ir jāmāca savām atvasēm drošība uz ceļa. Šogad līdz 28.augustam ceļu satiksmes negadījumos ir bijuši iesaistīti 636 skolas vecuma bērni, no kuriem 333 ir cietuši un divi gājuši bojā.

Savukārt pērn šādā laik periodā satiksmes negadījumos bija iesaistīti 648 skolas vecuma bērni, no kuriem cieta 343 un bojā gāja divi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būtiski atcerēties par pareizu ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu, piedaloties satiksmē gan ar velosipēdu, gan elektroskrejriteni. Ar elektroskrejriteni drīkst pārvietoties tikai no 14 gadu vecuma, kā arī ar to nedrīkst pārvadāt pasažieri.

Ja bērns dodas ar velosipēdu uz skolu vai treniņu, noteikti ir jāparūpējas par divriteņa drošību.

Tāpat būtiski iemācīt savām atvasēm operatīvo dienestu tālruņus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.