Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Policija sākusi administratīvo procesu pret vīrieti par Krievijas bruņotā iebrukuma Ukrainā atbalstīšanu vietnē “TikTok”

Valsts policija (VP) sākusi administratīvo procesu pret vīrieti par Krievijas iebrukuma Ukrainā atbalstīšanu vietnē “TikTok”, aģentūru LETA informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VP Kibernoziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas, veicot interneta monitoringu, sociālajos tīklos pamanīja video, kur kāda persona, visticamāk, atrodoties alkohola reibumā, krievu valodā vietnē “TikTok” pauda savu viedokli, atbalstot Krievijas karaspēka bruņotu iebrukumu Ukrainā, kas Latvijā tiek nosodīts, kā arī visa video garumā lamājās necenzētiem vārdiem.

Policisti noskaidroja vīrieša identitāti un konstatēja, ka vīrietis dzīvo Ventspils pusē, tāpēc informācija tika nodota likumsargiem Ventspilī. Policija sākotnēji devās uz vīrieša deklarēto dzīvesvietu Ventspilī, taču konstatēja, ka viņš tur neuzturas.

Turpinot noskaidrot vīrieša dzīvesvietu un veicot meklēšanas pasākumus, konstatēts, ka viņš atrodas Tārgalē. Sastopot vīrieti, viņš izdarīto atzina un nožēloja pateikto. VP Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa amatpersonas pret vīrieti sāka administratīvā pārkāpuma procesu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus tiek vērtēts, vai vīrieša darbībās nav saskatāmi arī citi likumpārkāpumi.

Valsts policija atgādina, ka šādas darbības publiskajā telpā arī uzskatāmas par sīko huligānismu un par to ir paredzēta administratīvā atbildība. Saskaņā ar Administratīvo sodu likumu par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā, par sīko huligānismu piemēro naudas sodu no 70 līdz 500 eiro.

Policija arī turpmāk turpinās aktīvi uzraudzīt interneta vidi, lai identificētu personas, kuras veic likumpārkāpumus, iegūtu visu informāciju par attiecīgo personu un reaģētu uz notikumu, novēršot likumpārkāpumu vai pārtraucot to, piebilst Šeršņova.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.