Porziņģa 32 punkti neglābj “Wizards” no zaudējuma pret “Warriors”

Kristaps Porziņģis un NBA čempions Stefens Karijs. Foto. AP.Scanpix

Liepājas basketbolists Kristaps Porziņģis pirmdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā izcēlās ar 32 punktiem, taču tas neglāba Vašingtonas “Wizards” no neveiksmes.

“Wizards” savā laukumā ar rezultātu 118:127 (33:35, 31:34, 29:24, 25:34) atzina Goldensteitas “Warriors” pārākumu, vēsta LETA.

Porziņģis, kurš jau pirmajās divās ceturtdaļās bija sakrājis 25 punktus, kopā laukumā pavadīja 36 minūtes un 39 sekundes, kuru laikā grozā meta sešus no astoņiem divu punktu metieniem, trīs no septiņiem tālmetieniem un 11 no 12 soda metieniem. Viņš statistikā atzīmējās arī ar piecām atlēkušajām bumbām, trīs rezultatīvām piespēlēm, vienu pārtvertu piespēli, diviem bloķētiem metieniem, vienu kļūdu, trīs piezīmēm un +/- rādītāju -17.

Latvijas basketbolists spēli sāka sākumsastāvā un jau otrajā komandas uzbrukumā meta grozā pirmo tālmetienu. Pirmās ceturtdaļas izskaņā “Warriors” izvirzījās vadībā ar septiņu punktu pārsvaru (33:26), taču Kaila Kuzmas precīzs tālmetiens ļāva laukuma saimniekiem noslēgt pirmo ceturksni vien ar divu punktu deficītu.

Arī otrās ceturtdaļas gaitā Goldensteitas vienība izdevās saglabāt nelielu pārsvaru, taču, pateicoties diviem precīziem Porziņģa soda metieniem, “Wizards” izdevās pārņemt vadību. Ceturtdaļas pēdējās 30 sekundēs pēc Stefena Karija un Džordana Pūla precīzajiem metieniem “Warriors” atguva piecu punktu pārsvaru.

Trešā ceturtdaļa sākās ar Porziņģa realizētu tālmetienu, taču arī pretinieki nepalika atbildi parādā un Karijs ar veiksmīgu caurgājienu tika pie diviem punktiem. Neskatoties uz to, ka ceturtdaļas gaitā “Wizards” bija vadībā ar septiņu punktu pārsvaru, “Warriors” atspēlējās un izlīdzināja rezultātu (93:93).

Izšķirošā ceturkšņa ievadā mājiniekiem atkal izdevās iekrāt nelielu pārsvaru, šoreiz esot vadībā ar astoņu punktu pārsvaru. Ceturtdaļas turpinājumā “Wizards” nespēja aizsardzībā apturēt Kariju un nenosargāja pārsvaru, piedzīvojot piekto zaudējumu pēdējās sešās spēlēs.

Porziņģis starp mājiniekiem bija rezultatīvākais, bet vēl 17 punktus un desmit rezultatīvas piespēles pievienoja Monte Moriss. Viesu panākumu sekmēja Karijs, kurš guva 41 punktu, un vēl 32 punktus sakrāja Pūls.

“Wizards” ar 18 uzvarām un 26 neveiksmēm Austrumu konferencē ieņem 12.vietu, kamēr “Warriors” ar bilanci 22-22 Rietumu konferencē ierindojas septītajā pozīcijā.

Vašingtonas vienība nākamo maču aizvadīs trešdien, viesos stājoties pretī Ņujorkas “Knicks”.