Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Priekules un Vaiņodes apkārtnē šajā nedēļas nogalē darbosies 11 mājas kafejnīcas

Dienvidkurzemes novada Priekules un Vaiņodes apkārtnē 6.augustā un 7.augustā atvērsies 11 mājas kafejnīcas, kas sola pārsteigt gan ar gardiem ēdieniem, gan neparastām iespējām apmeklētājiem, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Kristīne Pastore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mājas kafejnīcu dienas” ir īpašs pasākums, kuru iespējamu dara “Lauku ceļotājs” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Tajā uz vienu vai divām dienām durvis apmeklētājiem ver improvizētas kafejnīcas. Par šefpavāriem un viesmīļiem kļūst vietējie iedzīvotāji, kuri ikdienā parasti nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet šajās dienās cienā viesus ar savas ģimenes vai novada īpašajiem mājās gatavotajiem ēdieniem. Katrai mājas kafejnīcai ir sava neatkārtojama ēdienkarte un stāsts.

Otro gadu savā mājas kafejnīcā “Leišmalītes cepelīni” Kalētu pagastā uzņems mamma un meita ar lietuviešu saknēm un visus cienās ar cepelīniem. Saimnieces aicina viesus pieteikties līdz 4.augustam.

Priekules pagasta “Bražos” darbosies māju kafejnīca “Artas virtuve”, kas pērn izmēģināja spēkus šajā jomā un nu darbojas kā ēdiena piegādātāji visu gadu. Šogad saimnieki aicina viesu pieteikties uz diviem īpašiem ēdieniem, kuru skaits būs ierobežots – grillēta paipala un mega burgers. Paipalas audzētas “Bražu” saimniecībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dižozolos” darbosies “Dižozolu ķēķis”, kurā būs Brīnummeža ēdieni un dzērieni, stāsti par un ap bitēm un iespēja pagulēt bišu gultā. Folkloras kopa “Jumītis” aicina uz savu mājas kafejnīcu “Zem kastaņa” un bez paēšanas Gramzdas pagastā varēs lekt dančus, dziedāt dziesmas un minēt mīklas.

Svētdien uz pusdienām Aizvīķu parkā aicina biedrība “Aizvīķu parks”. Mājas kafejnīcas laikā tiks piedāvāti ēdieni no dažādiem laikiem un kultūrām. Vaiņodes amatierteātra dalībnieki mājas kafejnīcu uztver kā kolektīva saliedēšanās, uzticības un izturības treniņu – 6.augustā viņi atvērs kafejnīcu “Toreiz…un tagad…”.

Burgerus piedāvās arī kafejnīcas “Jāņa burgeri” saimnieki. Vietējos labumus nobaudīt varēs arī “Dēseles dzirnavās”, Vaiņodes parkā savukārt vērsies “Parka ķēķis”. Uz vakarēšanu 6.augustā un brokastīm 7.augustā viesus aicinās mājas kafejnīca “Pēterišķi”, kurā saimniekos Kirpičenoku ģimene.

“Mājas kafejnīcu dienas” Dienvidkurzemes novadā notiks četras nedēļas nogales no jūlija līdz pat septembrim. Kopumā dalību pieteikušas 50 māju kafejnīcas.

Kafejnīcu ceļvedi skatīt šeit.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.