Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Priekules vidusskolas skolnieks Mārcis Gailītis uzvar konkursā “Skolēni eksperimentē”

Foto – Kārlis Volkovskis

Trešdien, 16. martā, tiešsaistē norisinājās dabaszinātņu konkursa “Skolēni eksperimentē” uzvarētāju apbalvošana. Tika noskaidroti godalgoto vietu ieguvēji, kā arī apbalvota komanda, kura saņēma žūrijas simpātiju balvu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursā 5. – 6. klašu skolēnu galvenais uzdevums bija vērot pilsētvidi sev apkārt, saskatīt tajā kādu lietu, parādību vai notikumu, kuru varētu pētīt un pārbaudīt ar eksperimenta palīdzību. Izvēlētais eksperiments, papildināts ar zinātnisko skaidrojumu, bija jānofilmē un jāiesniedz vērtēšanai žūrijas komisijai.

Kopā tika iesniegti deviņi skolēnu darbi gan no dažādam Liepājas skolām, gan Priekules vidusskolas. Konkursa rezultāti:
• 1. vietu saņēma Priekules vidusskolas 6. klases skolnieks Mārcis Gailītis ar eksperimentu “Baktēriju audzēšana”.
• 2.vietu izcīnīja:
◦ Liepājas 8. vidusskolas 5. klases skolēni Mikus Horna, Toms Horna un Ksenija Miliuse ar eksperimentu “Krāsainais lietus”
◦ Priekules vidusskolas 5. klases skolēni Signe Vilkaveca, Agnese Eidiņa un Kristofers Ansis Pāvils ar eksperimentu “Plazmalīze”.
• 3.vietu ieguva Liepājas Liedaga vidusskolas 6. klases skolēns Artjoms Sokovs ar eksperimentu “Piepūst balonu ar ogļskābo gāzi”.
• Simpātiju balvu saņēma Liepājas 8.vidusskolas skolēni Mikus Horna, Toms Horna, Ksenija Miliuse par eksperimentu “Krāsainais lietus”.

Visi godalgoto vietu ieguvēji saņems balvas no Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes, bet pirmās vietas un simpātiju balvas ieguvēji papildus saņems krūžu apdrukas praktisko meistarklasi Zinātnes un izglītības inovāciju centrā, Autoru ielā 4/6. Savukārt skolēnu mentori iegūs īpaši viņiem veidotu ekskursiju pa Zirgu salu, kuras laikā būs iespēja ne tikai atpūsties, bet arī gūt iedvesmu mācību procesa dažādošanai.

Konkursa “Skolēni eksperimentē” mērķis ir veicināt skolēnu iesaisti pētnieciskajā darbībā, kas paaugstina interesi STEAM (angļu val. S – science, T – technology, E – engineering, A – art, M – mathematic) un vides jomās, kā arī skolēnu karjeras izvēli tajās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.