Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Reirs izpelnās uzņēmēju kritiku par izteikumiem televīzijas raidījumā

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) izpelnījies uzņēmēju organizāciju – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) un Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) – kritiku par izteikumiem Latvijas Televīzijas raidījumā “Šodienas jautājums” ceturtdien, 28.aprīlī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Abas organizācijas paudušas sašutumu par Reira izteikumiem, kas neatbilstot patiesībai, vēsta LETA.

LTRK norāda, ka finanšu ministrs sniedzis nepatiesu informāciju par LTRK un tās darbību. Proti, raidījumā Reirs nepatiesi apgalvojis, ka LTRK prezidentu var ievēlēt uzņēmumi ar nulle kapitālu, un lielākā daļa no biedriem ir mikrouzņēmumi.

Tāpat finanšu ministrs raidījumā kritizēja LTRK sadarbībā ar sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS veikto uzņēmēju aptauju, kurā Reirs saņēmis viszemāko darbu vērtējumu no visiem ministriem. Finanšu ministrs izteicās, ka aptauja nav visaptveroša, kam LTRK nepiekrīt, norādot, ka aptaujas metodoloģija ir socioloģiski pamatota.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat Reirs apgalvoja, ka uzņēmēju organizācijas negatīvi vērtē ministra darbu, jo tām neizdodas panākt samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi. LTRK atzīmē, ka nekādā veidā nav iestājusies par PVN samazināšanu. Vienīgais izņēmums ir bijis LTRK atbalstītais samazinātais PVN Latvijas augļiem un dārzeņiem.

Tikmēr LVRA pēc Reira dalības raidījumā pieprasījusi no ministra publisku atvainošanos par apgalvojumiem, ka viesnīcas vēlas “atrisināt savas neatrisinātās problēmas, pamatojoties ar it kā palīdzību Ukrainas bēgļiem”.

LVRA izpilddirektore Santa Graikste norāda, ka sākoties karadarbībai Ukrainā un bēgļu plūsmai uz Latviju, viesnīcas bija pirmās, kas atsaucās aicinājumam viņus izmitināt, kā arī sniedza sociālo un psiholoģisko atbalstu par saviem līdzekļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LVRA prezidents Jānis Naglis pauž, ka ne marta sākumā, ne tagad valsts nav konsultējusies ar asociāciju par reālajām bēgļu izmitināšanas un saņemto pakalpojumu izmaksām.

Naglis norāda arī uz Reira “melīgajiem un pazemojušajiem” izteikumiem raidījumā. Ministrs apgalvoja, ka valsts segusi visus Covid-19 dēļ radušos viesnīcu zaudējums, sakot, ka “mēs nofinansējām 100%”. Naglis uzsver, ka nozares uzņēmumi par laika periodu no 2021.gada 1.decembra līdz 2022.gada 28.februārim valsts atbalstu nesaņēma.

LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība Latvijā, kurā apvienojušies tuvu 6000 biedru – visu reģionu un nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi, asociācijas, pilsētu uzņēmēju klubi, un citas uzņēmēju apvienības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LVRA apvieno naktsmītnes un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus profesionālai sadarbībai, lai uzlabotu klientu apkalpošanas kvalitāti, sakārtotu Latvijas viesnīcu tirgu un pārstāvētu Latvijas viesnīcu un restorānu biznesu pasaulē. LVRA ir asociācijas “Viesnīcas, restorāni un kafejnīcas Eiropā” biedrs.

Ministra padomniece sabiedrisko attiecību un komunikācijas jautājumos Mudrīte Grundule savukārt uzsvēra, ka ministrs raidījumā nav izteicis apgalvojumus par viesnīcām, bet gan par valdības noteikumu projektu. Noteikumu mērķis, par kuriem bijusi runa raidījumā, ir palīdzēt Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas Latvijā ieradušies, bēgot no Krievijas agresijas, bet ministrs raidījumā neesot skāris tēmu par viesnīcu zaudējumu segšanu.

“Reirs pateicas Latvijas viesnīcām par Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu un cita veida cilvēcisku palīdzību,” atzīmēts ministra pārstāves paziņojumā, “”Reirs kā cilvēks un pilsonis ļoti atbalsta Latvijas uzņēmējus un Ukrainu, taču viņa kā finanšu ministra atbildība ir taupīgi rīkoties ar valsts naudu, kas saņemta no nodokļu maksātājiem, un rūpēties, lai līdzekļi tiek ieguldīti atbilstoši noteiktajam mērķim.”

Foto – LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.