Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Revakcinācijas temps pamazām atgriežas pirmssvētku līmenī

Foto – Pixabay

Šīs nedēļas darba dienās Latvijā balstvakcīnu pret Covid-19 saņēmuši gandrīz 43 000 cilvēku, revakcinācijas tempam pamazām atgriežoties pirmssvētku līmenī, liecina aģentūras LETA aprēķini, balstoties uz Nacionālā veselības dienesta datiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Revakcinācijas temps gan vēl nedaudz atpaliek no nedēļas, kas sākās 13. decembrī, kad balstvakcīnu darba dienās saņēma aptuveni 45 000 cilvēku, bet brīvdienās – vēl aptuveni 5000.

Kopumā Latvijā vakcinācijas pret Covid-19 kursu, saņemot abas potes vai “Johnson & Johnson” (J&J) gadījumā – vienu poti, noslēguši 1,270 miljoni iedzīvotāju. No tiem gandrīz ceturtdaļa jeb 23,87% jau ir revakcinēta jeb saņēmusi balstvakcīnu.

Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijā 2021.gada jūlija sākumā provizoriski bija 1 882 200 iedzīvotāju. Līdz šim vismaz pirmo poti vai J&J vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši 70,13% iedzīvotāju, bet vakcinācijas procesu noslēguši 67,46% iedzīvotāju, liecina aģentūras LETA aprēķini.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balstvakcinācijas aptvere visu iedzīvotāju vidū ir sasniegusi 16,09%, vakcīnas papildu devu saņemot 303 043 cilvēkiem.

Tieši balstvakcinācija patlaban palīdz uzturēt vakcinācijas tempu, jo primreizējās vakcinācijas gadījumu skaits ir salīdzinoši neliels – ap 1000 dienā.

Kā ziņots, Latvijā vakcinēšana pret Covid-19 tika sākta pagājušā gada 28.decembrī, kā pirmos potējot lielo slimnīcu darbiniekus, bet vēlāk pakāpeniski tika atvērtas citas prioritāri vakcinējamo personu grupas. Šā gada 3.aprīlī durvis vēra speciāli izveidotie liela mēroga vakcinācijas centri, jo Latvijas rīcībā pirmo reizi bija nonācis lielāks daudzums vakcīnu.

Kopš 3.maija Latvijā vakcīnu pret Covid-19 var saņemt ikviens pieaugušais, kurš to vēlas, kopš 17.maija – arī pusaudži no 16 gadu vecuma, bet no 2.jūnija – arī pusaudži vecumā no 12 līdz 15 gadiem. 16.decembrī Latvijā tika sākta 5-11 gadus vecu bērnu potēšana pret Covid-19.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.