Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Rokdarbnieces no Islandes Liepājas muzejā apgūs etnogrāfisko cimdu adīšanu

Alsungas cimdi. Publicitātes foto

Ceturtdien, 9. jūnijā, Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 adīšanas meistarklasē piedalīsies 25 adītājas no Islandes, kuras tautas lietišķās mākslas studijas “Liepava” meistares Sandras Brūnas vadībā apgūs Alsungas cimdu adīšanas raksturīgo tehniku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Cittautu rokdarbnieču semināri un meistarklases laika gaitā Liepājā kļuvuši par tradicionāliem un dalībnieču iecienītiem pasākumiem. Meistarklases sadarbībā ar tautastērpu centru “Senā klēts” organizē Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrs, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja Kurzemes tautas tērpu informācijas centra vadītāja Vineta Solovjova.

Paredzams, ka meistarklases laikā ierosmei un jaunām idejām tiks piedāvāti dažādu rakstu un krāsu salikumu cimdu valnīšu paraudziņi, piemēram, Alsungas suitu “robiņi”. Savukārt grāmatas “Suitu rakstainās zeķes” autore un pētniece Lia Ģibiete ārvalstu adīšanas entuziastes iepazīstinās arī ar suitu krāsainajiem rakstiem, krāsu salikumiem, rakstu paraugiem, kurus ir vākusi un apkopojusi vairāku gadu garumā.

Tāpat vizītes dienā Liepājas muzeja pirmajā stāvā, telpā, kur atrodas koktēlnieka Miķeļa Pankoka (1894-1983) dzīvei un daiļradei veltīta ekspozīcija, tiks organizēta vienas dienas ekspresizstāde, kurā būs iespēja iepazīties ar Dienvidkurzemes rakstu un krāsu bagātību cimdos. Ekspresizstādē uzmanība lielākoties tiks vērsta uz tautas mākslas vērtībām, kas atrodas Liepājas muzeja krājumā.

Vizītes noslēgumā rokdarbnieces dosies uz Liepājas muzeja ekspozīciju “Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs”, kura atspoguļo Dienvidkurzemes etnogrāfisko mantojumu, sniedzot izpratni par lauku sadzīvi, tradīcijām, ļaužu mentalitāti, dzīvesziņu un skaistuma izjūtu, materiālajām un garīgajām kultūras vērtībām, sākot ar 19.gs. otro pusi līdz 20.gs. sākumam, kā arī tajā aplūkojama plaša Kurzemes cimdu kolekcija.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.