Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Romas katoļu Aizputes Kristus Karaļa draudze saņem gleznotāja Pētera Postaža dāvināto altārgleznu “Svētais vakarēdiens”

Svētdien, 26. novembrī, Aizputē, tāpat kā citviet Latvijas Romas Katoļu baznīcās, tika svinēti Kristus, visas pasaules Karaļa svētki. Aizputes Romas katoļu draudzei šie ir īpaši svētki, jo tā nes Kristus Karaļa vārdu, tādēļ tie tiek vienlaikus svinēti arī kā draudzes dzimšanas diena.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad Aizputes katoļu draudzei dzimšanas dienā tika sarūpēts patīkams pārsteigums- tā saņēma dāsnu un skaistu dāvanu- gleznotāja Pētera Postaža gleznoto lielformāta (150 x 200 cm) altārgleznu “Svētais vakarēdiens”. Tās eksponēšanas vietu dievnamā mākslinieks noskatīja pats, ciemodamies baznīcā šī gada oktobrī, portālu “ReKurZeme” informē Aizputes Kristus Karaļa draudzes prāvests Andris Vasiļevskis.

Gleznu autors pabeidza šī gada novembrī un tad tā drīz vien no mākslinieka darbnīcas ceļoja uz savām jaunajām mājām Aizputē. Aizputes katoļu draudze saka lielu paldies Dienvidkurzemes novada Kultūras pārvaldes vadītājai Lindai Pričinai par atbalstu gleznas transportēšanai uz Aizputi.

Pētera Postaža radītā altārglezna ir modernās stilizētās glezniecības manierē radīts darbs, kurā dominē dzīvespriecīgas krāsas un tās stilizētā un dinamiskā kompozīcija rada iespēju katram pašam veidot savas iztēles vīzijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizputes katoļu draudzes dievnams ir modernās arhitektūras celtne ( konsekrēta 2009. g.) , tāpēc šī glezna kā modernās sakrālās mākslas objekts lieliski iekļaujas baznīcas interjerā un izdaiļo to.

Ik gadu, pēdējā Baznīcas gada svētdienā, Latvijas Romas katoļu baznīca svin Kristus, visas pasaules Karaļa, svētkus. Tos 1925. gadā izveidoja pāvests Pius XI, lai atgādinātu, ka Jēzus Kristus ir Visuma Kungs gan kā Dievs, gan kā Cilvēks. Šie svētki uzsver Kristus atnāk¬šanas eshatoloģisko būtību, kuru īpaši izsaka tiem sekojošais Adventa laiks.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.